Зделки на AliExpress

Најнови прегледи на продавницата

марки на продавници

Лого на Xiaomi
Xiaomi
Лого на Samsung
Samsung
Логото на Asus
Asus
Лого на Леново
Леново
Логото на Apple
Јаболко

главни продавници

логото на Амазон
Лого на AliExpress
Лого на GeekBuying
Логото на eBay
Логото на Apple

Најгледан блог

Зошто Фотографиите на Инстаграм не се зачувани во Галеријата

Инстаграм е една од најпопуларните апликации за социјални медиуми во светот, со корисници кои споделуваат фотографии, видеа и приказни на…

Избор на уредник Зошто фотографиите на Инстаграм нема да се зачуваат во Галерија?

Најдобри филмови врз основа на вистински настани на Prime Video

Без разлика дали тоа е поради шокот што го предизвикуваат, поради нивниот бомбастичен заговор или, во некои случаи, дури и поради нивната убавина, тешко е да се поверува дека некои приказни…

Избор на уредник Најдобри филмови базирани на вистински настани на Prime Video

Најдобри слушалки Sony vs JBL безжичен: кој да се избере?

Безжичните слушалки станаа една од најпопуларните додатоци во технолошката индустрија во последниве години. Со …

Избор на уредник Најдобри безжични слушалки Sony vs JBL: кои да ги изберете?

5-те најдобри Wii u емулатори за андроид

Возбудени сте да играте игри на Nintendo Wii U на вашиот Android или компјутер? Најдобрите Wii U емулатори за Android за преземање сега…

Избор на уредник Топ 5 WII U емулатори за Android

5-те најдобри емулатори на андроид за хромбук во 2022 година

Дали некогаш сте се обиделе да преземете апликации за Android на вашиот Chromebook? За жал, тоа не може да се направи во некои случаи. Причината …

Избор на уредник Топ 5 емулатори на Android за Chromebook во 2022 година

најдобар апликации за бесплатно гледање телевизија онлајн

Нешто доста досадно за секого е поскапувањето кое секоја година го доживуваат кабловска телевизија или ТВ претплати...

Избор на уредник Најдобрите апликации за бесплатно гледање телевизија онлајн

Разлики помеѓу Xiaomi Mi Band 7 глобална и кинеска верзија

Само еден месец од лансирањето, Xiaomi го претстави кинескиот Xiaomi Mi Band 7 на светот во мај 2022 година и глобалната верзија во јуни. …

Избор на уредник Разлики помеѓу глобалната и кинеската верзија на Xiaomi Mi Band 7

Како да се види Историја на калкулатор на iPhone

Користењето на калкулаторот на вашиот мобилен телефон е практичен начин да се прават пресметки во секојдневниот живот. Значи, ако го користите често, тоа е ...

Избор на уредник Како да ја видите историјата на калкулаторот на iPhone

Како да се знае кој го посети мојот профил на телеграма

Веројатно сте се запрашале: дали постои начин да дознаете кој го посетил мојот профил на Telegram? За разлика од социјалните мрежи од минатото,…

Избор на уредник Како да дознаете кој го посетил мојот профил на Телеграма

Како да се знае кој ја сподели твојата фотографија на Фејсбук

Лесно е да се види кој ја споделил вашата фотографија на Фејсбук. Покрај тоа што ви испраќа известување секогаш кога тоа ќе се случи, социјалната мрежа исто така…

Избор на уредник Како да знаете кој ја споделил вашата фотографија на Фејсбук

Како да се стави две фотографии на профилот на WhatsApp

Ако сте неодлучна личност, веројатно сакате да научите како да ставите две фотографии на профилот на whatsapp за да ја решите оваа ситуација и да имате…

Избор на уредник Како да ставите две фотографии на профилот на WhatsApp

Како да се движите Безбедно и одржувајте ја приватноста на Интернет

Прелистувањето на интернет може да биде наградувачко искуство исполнето со информации, но исто така носи и ризици за безбедноста и приватноста. …

Избор на уредник Како безбедно да пребарувате и да ја одржувате приватноста на Интернет

Како да преземете и додадете фонтови во Canva

Ако сакате уште повеќе да ги диверзифицирате вашите креации, веројатно сакате да знаете како да преземате и додавате фонтови во canva. Безразлика на…

Избор на уредник Како да преземате и додавате фонтови во Canva

Како да преземете блокирани видеа на Google Drive

Ако ви е споделена папка која не дозволува преземање, сигурно ќе сакате да знаете како да преземате блокирани видеа од Google Drive. Иако…

Избор на уредник Како да преземете блокирани видеа од Google Drive

Како да контактирате со услугата за корисници на Mercado Libre

MercadoLibre е компанија која се појави во Аргентина која се фокусира на купување и продажба помеѓу корисници регистрирани на нејзината платформа. Од…

Избор на уредник Како да контактирате со службата за корисници на Mercado Libre

Како да се смениме PS4 контролер LED боја

Контролерот за PlayStation 4 има LED на предната страна, која се користи за да се покаже дали DualShock 4 е вклучен, се полни или дури ...

Избор на уредник Како да ја смените бојата на LED контролерот PS4

Како да додадете админ на сметката на Инстаграм

Да знаете како да додадете администратор на Инстаграм е важен чекор доколку имате профил од кој било вид на социјалната мрежа. Преку ова е…

Избор на уредник Како да додадете администратор на сметката на Инстаграм

Кодови за мирување Office Tycoon – бесплатни подароци за iOS/Android (2023)

Idle Office Tycoon е паметна мобилна игра развиена од Warrior Game која е достапна за уреди со Android, како и за iOS (Apple). Тоа е …

Избор на уредник Idle Office Tycoon Codes – бесплатни подароци за iOS/Android (2023)

4 форми за да го заклучите екранот на компјутерот во Windows 10

Ако сте редовен корисник на Windows 10 компјутер или лаптоп на работа, веројатно веќе знаете дека не е погодно да го оставите екранот…

Избор на уредник 4 начини да го заклучите компјутерскиот екран во Windows 10

Дали сакате А. Виџет за Spotify на вашиот Windows компјутер?

Мразам да немам директен пристап до Spotify и затоа мора да одите во лентата со алатки на Windows за да ја отворите апликацијата, да играте, ...

Избор на уредник Дали сакате додаток за Spotify на вашиот Windows компјутер?

Најнови објави на блогот

Овде ќе ги најдете најновите написи за технолошките вести и упатства што може да ве интересираат:

Менталното здравје е исто толку важно, па дури и поважно од физичкото здравје. За да го следи, Apple имплементира функција која ви овозможува…

Неколку месеци во 2023 година многу се зборуваше за четвртата генерација на iPhone SE, која би претставувала револуција во дизајнот, па дури и враќање на некои ...

Компликациите се важни компоненти на различни екрани во Apple Watch. Затоа можете да ја проверите цената на паричката (во...

Како што споменавме пред неколку дена, реалноста е дека на Португалците им се допаѓаат „игрите на среќа“, без разлика дали се работи за обична гребење, карта…

Кредити: Обелоденување/Mozilla oh Mozilla, компанија која стои зад популарниот прелистувач Firefox, штотуку ја објави верзијата 118 од својот прелистувач, носејќи две…

категории на блогови

Да се ​​знае која е најголемата шопинг страница во светот не е лесна задача. Ова се должи на фактот дека електронската трговија во моментов има големи тежински претставници кои, за да се истакнат, ги ценат основните прашања како што се:

 • Патување за купување на сите канали
 • Персонализација
 • Диверзификација и безбедност во начините на плаќање
 • технологија
 • Ефикасен логистички систем
 • Ефективен канал за комуникација
 • Присуство на сите канали
 • Инвестиција во дигитален маркетинг
 • Транспарентност
 • Активни и креативни социјални мрежи

Ако порано е-трговијата беше само тренд, денес нејзиниот успех е реалност која има тенденција само да расте, особено на пазарот на мало. Затоа, за да постигнат истакнато место, многу компании ќе мора повторно да се измислуваат и да презентираат диференцијали кои ги освојуваат и задржуваат нивните потрошувачи.

Во ова сценарио, прогнозата е дека глобалната е-трговија ќе продолжи да се развива. Последните студии проценуваат раст од 23% за секторот оваа година, а очекувањата се дека резултатите ќе бидат уште подобри на краток рок.

За да дознаете која е најголемата шопинг страница во светот и да ги знаете бројките и приказните на најголемите онлајн продавници во светот, само треба да ја прочитате оваа објава до крај!

Амазон

Амазон е а електронска продавница Гигантот за е-трговија и неговата веб-страница многумина ја сметаат за најголемата шопинг страница во светот. Основана во 1994 година од Џеф Безос, оваа компанија потекнува од продажбата на книги. Денеска ги продава најразновидните производи, од апарати за домаќинство до производи за чистење.

Еден од големите разлики на компанијата е да му понуди најдобро искуство на потрошувачот. Тоа го прави преку презентирање атрактивни цени, широк асортиман на производи и брзи испораки.

Резултатот не може да биде поинаков, бидејќи од година во година нејзиниот промет продолжува да се зголемува и надминува 10.000 милиони долари. Факторите кои најмногу придонесоа за ова беа:

 • облак услуга
 • Износот на продажбата во САД

Alibaba

Друга џиновска продавница за компјутери која многу се обложи на облак компјутери и оствари неверојатна добивка беше кинеската Alibaba. Основана од Џек Ма во 1999 година, Алибаба има околу 280 милиони активни купувачи само во Кина и нејзините диференцијални елементи нудат рекламирање на трети компании и се фокусираат на продажба на промотивни услуги.

eBay

Друг пример кој не би можел да изостане на оваа листа на најважни онлајн продавници во светот е eBay. Основана во 1995 година од Пјер Омидијар, оваа продавница за мобилни телефони се смета за една од најголемите онлајн продавници во светот и нејзиниот систем се базираше на аукции. Потоа се фокусираше на директно купување на стоки и денес луѓето можат да купуваат и продаваат речиси секаков вид артикал на платформата.

Во последните години компанијата се фокусираше на:

 • Корисничкото искуство
 • Подемот на рекламирањето
 • Оптимизација на плаќање

Walmart

Волмарт според многумина е најголемата продавница за апарати во светот, која може да се пофали со голем број зделки и приходи што ги надминуваат очекувањата. Концептот на реинвенција е еден од столбовите на компанијата, која секогаш иновира во своите логистички процеси за да им понуди на своите клиенти добро искуство за купување. Поради оваа причина, тој ја цени испораката на вистинското место и на време. Покрај тоа, таа се стреми да понуди атрактивни цени за своите клиенти.

Ото

Основана во 1950 година од Вернер Ото, еден од најбогатите луѓе во светот, Otto Group е германска малопродажна компанија која работи во е-трговија и е дел од реалноста на повеќе од 20 земји.

Со силно присуство главно во Европа, оваа продавница за подароци изгради силна позиција во е-трговијата преку ширење и зајакнување на својот бренд. Тоа го прави со инвестирање во дигитален маркетинг и со многу релевантно присуство на социјалните мрежи.

JD.com

Фокусирана на е-трговија B2C, кинеската компанија JD.com е основана во 1998 година и, за да се разликува од конкуренцијата, претставува една од најкомплетните логистички инфраструктури денес, нудејќи испорака со беспилотни летала.

На тој начин ги воодушевува своите клиенти, бидејќи 90% од испораките ги прави истиот ден, а останатите се одвиваат најмногу следниот ден. Во овој контекст, компанијата го цени искуството на потрошувачите преку употреба на нови технологии, како што се вештачката интелигенција и големите податоци.

6 совети како да заштедите пари и да купите технолошки уреди со најдобрите понуди

Технологијата е скапа инвестиција и секогаш е добра идеја да се добие најдобрата можна цена. Сите знаеме колку е лесно да се најде зделка на вистинското место.

Во TecnoBreak ние сме експерти за понуди и за нудење производи со висок квалитет по многу конкурентни цени. Овде ќе најдете широк избор на технолошки производи, апарати за домаќинство и многу повеќе, сите со специјални попусти кои нема да можете да ги најдете во други продавници.

Но, не само што нудиме производи по пристапни цени, туку и се стремиме да обезбедиме задоволство на нашите клиенти во секое време. Нашиот тим за услуги на клиентите е достапен за да ви помогне да го пронајдете производот што ви треба и да ги решите сите прашања или проблеми што можеби ги имате. Покрај тоа, имаме брза и ефикасна услуга за испорака за да можете да уживате во вашите купувања што е можно поскоро.

Во TecnoBreak ние исто така го цениме квалитетот и безбедноста на нашите производи. Сите наши артикли минуваат низ ригорозен процес на контрола на квалитетот пред да пристигнат во нашиот магацин, за да можете да бидете сигурни дека купувате производи со врвен квалитет. Дополнително, нудиме гаранција за враќање на парите во случај да не сте задоволни со купувањето.

Но, она што навистина не издвојува од другите продавници е нашиот избор на продажни артикли. Постојано ги ажурираме нашите понуди за секогаш да ви ги нудиме најдобрите можности за купување. Покрај тоа, нашиот тим за набавки работи напорно за да ги најде најдобрите производи по најдобра цена, така што секогаш ќе најдете широк спектар на производи по многу конкурентни цени.

Накратко, ако барате производи со висок квалитет по пристапни цени, TecnoBreak е совршената продавница за вас. Нудиме широк избор на производи на продажба, посветен тим за поддршка на клиентите и брза и ефикасна услуга за испорака. Дополнително, нашите производи минуваат низ ригорозен процес на контрола на квалитетот и нудиме гаранција за враќање на парите. Посетете не и откријте зошто сме најдобрата продавница за купување производи на распродажба.

Како да заштедите пари за купување технологија?

Откривме дека постојат неколку трикови за да заштедите пари при купување технолошки гаџети. Некои од нив се:

 • Секогаш споредувајте ги цените пред да купите нешто онлајн или исклучено.
 • Користете ги веб-локациите за враќање на готовина како Ebates или TopCashBack за да заштедите над попустите што ги наоѓате на други сајтови.
 • Треба да бидете свесни за купоните и зделките што компаниите ги нудат преку нивните сметки на социјалните медиуми, билтените и списоците за е-пошта.
 • Размислете за купување обновени предмети ако не ви требаат најнови технолошки гаџети, но сакате квалитетен производ по пониска цена отколку што вообичаено се достапни новите артикли.

Евтини, но трендовски технолошки производи што не треба да ги заборавите

Секоја година на пазарот се воведуваат многу нови технолошки уреди. Следната листа вклучува некои од најпопуларните и најпопуларните производи на кои не треба да заборавите.

Amazon Echo Dot

Amazon Echo Dot е уред без раце, контролиран со глас кој користи Alexa за репродукција на музика, контрола на паметни домашни уреди, обезбедување информации, читање вести, поставување аларми и тајмери ​​и многу повеќе. Се поврзува со звучници или слушалки преку Bluetooth или 3,5 мм стерео кабел за да го подобри квалитетот на звукот. Echo Dot е достапна на Амазон за 49,99 долари (во моментот на пишување).

Sony PlayStation 4 Pro

Sony PlayStation 4 Pro е ажурирана верзија на конзолата за игри PS4 на Sony со подобрен процесор и графички процесор што ќе му овозможи да прикажува игри со многу повисока резолуција од оригиналниот модел PS4. Исто така, има ажуриран џојстик со функции како подлога за допир во центарот наречена „DualShock 4“.

Најдобри зделки за најновите технолошки додатоци и опрема онлајн

За некои луѓе, најдобриот начин за купување електроника преку Интернет е да барате зделки. Понудите во онлајн продавниците за електроника се секогаш достапни. Можете да ги најдете на веб-локации како Groupon и Living Social, каде што можете да добиете попусти на телевизори, лаптопи, па дури и паметни домашни уреди.

Меѓутоа, доколку сакате подобар избор на производи и цени, тогаш треба да користите Amazon или eBay. Овие две страници имаат сè, од телевизори до таблети, и нудат огромна разновидност на брендови, како и опции за цени.

Како безбедно да купувате преку Интернет

За безбедно купување на технолошки производи преку Интернет, следете ги овие совети:

1. Проверете ја репутацијата на продавачот и прочитајте ги мислењата на другите купувачи.
2. Проверете дали веб-локацијата е безбедна и има SSL сертификат.
3. Користете безбедна врска и избегнувајте да купувате на јавни Wi-Fi мрежи.
4. Не споделувајте лични или финансиски информации преку е-пошта или пораки.
5. Споредете ги цените и избегнувајте зделки кои се премногу добри за да бидат вистинити.
6. Користете безбедни начини на плаќање, како што се кредитни картички или онлајн услуги за плаќање.
7. Водете евиденција за вашите купувања и чувајте ја е-поштата за потврда за купување.
8. Проверете ја политиката за враќање и гаранциите на производот пред да купите.
9. Одржувајте го вашиот безбедносен софтвер ажуриран и скенирајте го уредот откако ќе купите онлајн.

Кои се најдобрите онлајн продавници за купување технологија?

Постојат многу онлајн продавници кои продаваат технологија, но некои од најдобрите се:

1. Amazon: Таа е една од најголемите онлајн продавници и нуди широк избор на технолошки производи од различни брендови.
2. Best Buy: Оваа специјализирана продавница за технологија нуди широк спектар на производи, од компјутери до телевизори и паметни апарати.
3. Newegg: Оваа онлајн продавница се фокусира на компјутери, електроника и производи за игри и има конкурентни цени и бесплатна испорака на многу производи.
4. B&H Photo Video: Тоа е онлајн продавница специјализирана за фотографија и видео, но има и широк избор на технолошки производи, вклучувајќи компјутери, таблети и паметни телефони.
5. Micro Center: Тоа е онлајн продавница специјализирана за технолошки производи, од компоненти за компјутер до системи за домашна забава.
6. Apple Store: Доколку барате производи на Apple, официјалната онлајн продавница на брендот е добра опција за купување производи како што се iPhone, iPad, MacBook и додатоци.

Секогаш не заборавајте да ја проверите репутацијата на продавачот и да ги прочитате мислењата на другите купувачи пред да направите купување.

Заклучок

Дознајте како да извлечете најмногу пари при купување технологија. Заклучокот од овој напис ќе даде неколку совети за тоа како можете да го извлечете максимумот од вашето технолошки шопинг искуство, осигурувајќи дека ја добивате најдобрата можна вредност за вашите пари.

Следниве совети ќе ви помогнат да го извлечете максимумот од вашето следно купување на технологија:

-Истражувајте и направете список пред да одите во шопинг. На интернет можете да најдете многу прегледи, написи и видеа од експерти во областа.

-Обидете се лично да видите што е можно повеќе производи пред да ги купите онлајн. Ова ќе ви помогне да знаете дали навистина го сакате или не.

-Купувајте од продавници кои нудат гаранција за совпаѓање на цените или други политики за враќање за да се осигурате дека ако нешто ви се скрши или не работи за вас, може да се направи нешто без ваша мака.

-Купувајте реновирани производи ако е можно; Обично тоа е добар начин да заштедите пари, а сепак да добиете висококвалитетни предмети.

Придружете се на билтенот

ТехноБрејк | Понуди и прегледи
логото
Количката