Најдобри безжични слушалки samsung galaxy buds pro: која да се избере?

Последно ажурирање на 2022 / Поврзани врски / Слики од API за рекламирање производи на Amazon

Тоа значи дека е едноставно да се заклучи дека купувањето на безжични слушалки Samsung Galaxy Buds Pro не е ни толку суштинска инвестиција како ново лансиран засилувач или пар звучници. Но, кога станува збор за изборот на вистинскиот пар слушалки, истражувањето на одредени промоции, како и прелистувањето низ неколку прегледи, секако може да го направи трикот. Токму поради оваа причина, блогот за прегледи и поволни цени е вистинското место за наоѓање мислења, озборувања и тестови за слушалки.

Дури и додека имате тесен џепарлак, подобро е да се вооружите со некое стручно знаење отколку да го оставите на случајноста. Со цел да се забрзаат работите, овде се среќаваме со специјализираниот советник на What Hi-Fi? со цел да се избере парот на Безжични слушалки Samsung Galaxy Buds Pro погоден

Без разлика дали трошите мало богатство или мало богатство, овој остроумен водич чекор-по-чекор ќе ви помогне да го извлечете максимумот од вашите пари. Така го правиме тоа купи нови слушалки, уши или лименки.

Избрана статија Безжични слушалки Samsung Galaxy Buds Pro

109,91 евраБестселер број 1
Samsung Galaxy Buds Pro - безжични слушалки за поништување шум, црна боја [шпанска верзија]
 • Технологијата за безжични слушалки од професионален степен ве потопува во звук како никогаш досега. Благодарение на неговите 2-канални динамични звучници,...
 • Интелигентната активна контрола на шумот ви овозможува беспрекорно да се префрлате помеѓу слушалките за поништување шум и амбиенталниот звук...
 • Долготрајната батерија на Bluetooth слушалките Galaxy Buds Pro ви овозможува до 18 часа репродукција⁵. Ова подразбира 5 часа...
 • Автоматското поврзување на вашите спортски слушалки Galaxy Buds Pro открива што е важно и веднаш ја менува врската со уредот....
 • Безжичните слушалки Galaxy Buds Pro вклучуваат три микрофони за вашите повици да бидат пречисти. Два надворешни микрофони го блокираат ...
56,78 евраБестселер број 2
Samsung Galaxy Buds + - Безжични слушалки (со микрофон, Bluetooth, амбиентален звук, AKG технологија), верзија...
 • Компактен и елегантен дизајн.
 • Појасен звук, akg технологија
 • Откажување на шум со режим на амбиентален звук, слушнете ја вашата околина
 • Траење на батеријата до 22 часа
 • Безжично полнење
Бестселер број 3
Samsung Galaxy Buds Pro R190 Bluetooth слушалки - црни
 • Двонасочни звучници за висококвалитетен звук и богат звук
 • До 5 часа континуирана репродукција
 • Интелигентно и активно поништување на шум
41,70 евраБестселер број 4
SAMSUNG Galaxy Buds Pro - Сребрени безжични слушалки
 • Паметен ANC
 • Професионален звук
 • Автоматско вклучување
 • До 28 часа автономија
Бестселер број 5
SAMSUNG Auriculares inalámbricos Galaxy Buds Pro Phantom Negro (versión FR) [+ Budo de Compra Amazon]
 • Професионална технологија за безжични слушалки, сараунд звук како никогаш досега. Двонасочни динамични звучници, секој хит оживува,...
 • Интелигентна активна контрола на шумот, лесно префрлување помеѓу слушалки за поништување шум и целосно прилагодлив амбиентален звук. За да влезете во...
 • Долго траење на батеријата, Galaxy Buds Pro, до 18 часа игра. 5 часа нон-стоп и 13 часа повеќе со кутијата за полнење слушалки
 • Автоматски менувајте ги слушалките Galaxy Buds Pro, автоматско откривање и поврзување во зависност од итен случај. Дали сте на вашиот таблет и вашиот пријател...
 • Безжични слушалки Galaxy Buds Pro, со 3 микрофони, јаснотија на повик. 2 надворешни микрофони го блокираат шумот, единствениот звук...
7,11 евраБестселер број 6
SAMSUNG Galaxy Buds Pro - Безжични слушалки Виолетова
 • Паметен ANC
 • Професионален звук
 • Автоматско вклучување
 • До 28 часа автономија
10,95 евраБестселер број 7
Samsung Galaxy Buds2 - безжични слушалки виолетова
 • Балансиран звук
 • Активно поништување на шум
 • Удобно вклопување
 • До 20 автономија

Последно ажурирање на 2022 / Поврзани врски / Слики од API за рекламирање производи на Amazon

Прво, ќе треба да го разделите вашиот џеб со добивање нови слушалки, а тоа навистина ќе потрае многу подолго од моментален поглед на вашата банкарска состојба. Имате можност да започнете со користење на главната компонента на вашиот метод за да ве води: списокот со песни.

Во случај да стримувате датотеки со загуби, а сепак цврсти, како што е MP3, на пример, нема смисла да фрлате многу пари на пар слушалки кои никогаш нема да работат во најдобар случај. освен фактот дека во најлош случај, тие директно ќе ги расветлат недостатоците во нивниот извор. Слично на тоа, не очекувајте неколку понудени неколку безжични слушалки за во уво samsung galaxy buds за во уво во квалитет на изглед кои буквално ги опишуваат талентите на неговата ригорозна, како и експанзивна семејна доктрина, како и колекција на WAV-датотеки со висока резолуција, освен ДСД.

Сè што нè пренесува до прашањето за фигурата. Како што без сомнение веќе сте свесни (а ние се наоѓаме себеси како го прескокнуваме случајот во случај да сакате врската што ја поврзува вашата сервисна опрема со вашиот производ за една минута), слушалките доаѓаат во 3 главни типа: во уво, во уво а за увото слушнато.

Одлуката во голема мера се сведува на претпочитање: има многу слушалки преку уво, доволно лесни како и доволно уредни за да ги носите на утринското патување (и дури треба да делува како таква пречка за секој што сака да започне разговор со вие во возот), а изборот за безжични слушалки за во уво Samsung Galaxy Buds Pro несомнено е секогаш пад во извонредноста на звукот.

Нови
SAMSUNG Galaxy Buds2 Pro - Безжични слушалки, долго траење на батеријата, 3 микрофони, звук од 360°, звучник...
 • Одличен 24 битен Hi-Fi звук преку двонасочни звучници
 • Аудио од 360° за извонредно звучно искуство
 • Интелигентно активно поништување на шум (ANC)
 • Режим за автоматско разговор со добра разбирливост
 • Удобна форма за удобност и стабилно вклопување
18,10 евраНови
SAMSUNG Galaxy Buds 2 Pro - безжични слушалки бели
 • 24-битен Hi-Fi звук за квалитетно аудио искуство
 • ANC со 3 микрофони со висок сооднос сигнал-шум (SNR) за да се елиминира повеќе надворешниот шум
 • Ергономски дизајн за удобно вклопување
 • Аудио 360 ве опкружува како да сте во центарот на дејството
36,32 евраНови
SAMSUNG Galaxy Buds 2 Pro - безжични слушалки графит
 • 24-битен Hi-Fi звук за квалитетно аудио искуство
 • ANC со 3 микрофони со висок сооднос сигнал-шум (SNR) за да се елиминира повеќе надворешниот шум
 • Ергономски дизајн за удобно вклопување
 • Аудио 360 ве опкружува како да сте во центарот на дејството

Последно ажурирање на 2022 / Поврзани врски / Слики од API за рекламирање производи на Amazon

За да се смирите, за пристоен пар жичени слушалки, ги препорачуваме SoundMagic E11C (ПЕДЕСЕТ ЕВРА), Klipsch T5M Wired (70 евра) или, доколку буџетот дозволува, Shure Aonic 3 (179 евра). Дали е можно вашиот паричник да се протега до исплата од 749 евра? Сè додека тоа значи така, дозволете ни да го препорачаме остроумниот Beyerdynamic Xelento Remote. И ако едноставно ги сакате најдобрите слушалки и ја намалувате вредноста, тука е и одличниот Shure KSE1200 (1749 евра) или Sennheiser IE 900 (1099 евра).

Спецификации на безжичните слушалки samsung galaxy buds pro

Следно, ајде да размислиме каде ќе ги користите слушалките на продажба. Ако тие кореспондираат само за какво семејно вработување, дали треба да бидат речиси невидливи и нечујни за надворешниот свет? Иако можеби сигурно е идеален за воз или автобус (бидејќи и другите возачи ќе слушаат совети, како и плејлисти кои можеби ќе сакате да ги задржите лични) во случај звукот што протекува дури и не е проблем, допирањето на ушите со отворени грб може обезбедуваат попростран звук.

Еве, зошто да не го земете предвид Grado SR80x (130 евра)? По повод високата опција, вреди да се погледнат и Level SR325x (330 евра), па дури и малку постариот Grade SR325e (280 евра), како и Beyerdynamic T1 во случај вашиот систем да дојде до должина.

или ако сакате да ја негирате планетата, има мноштво слушалки со суспензија со огромен шум, освен тоа во попуст (вклучувајќи многу безжични конфигурации) кои ќе се спротивстават на дронот на авионот, преку Sony WH-1000XM4 (350 евра) и, исто така, на компанијата Apple AirPods Max (549 евра). Исто така, би сакале да го искористиме неверојатниот звук австриски Audio Hi-X15: Samsung galaxy buds pro безжични слушалки со конектор за 89 евра кои изгледаат и чувствуваат сè освен евтини.

Што се однесува до проблемот со безжичната врска, (делумно) нова колекција на вистински безжични слушалки што ја препорачуваме во El Sitio De Bargains Tecnobreak (оние на кои им недостасуваат кабли што ги поврзуваат двете копчиња) преку Sony WF-1000XM4 (250 евра), Кембриџ Audio Melomania 1 Added (90 евра), Panasonic RZ-S500W (сто Евра) или Bose QuietComfort Earbuds (249 евра) исто така ќе понудат поголема безжична независност.

Последно ажурирање на 2022 / Поврзани врски / Слики од API за рекламирање производи на Amazon

Повеќето од нив вклучуваат Bluetooth и се зголемуваат во популарноста благодарение на брендовите на паметни телефони кои ја отфрлаат доверливата аудио порта од 5 милиметри, а исто така и фактот дека ако се вклопат правилно, подобро е да трчате без ниту една спомната врска да ви трепка околу вратот или зад вашиот главата и, исто така, веројатно кршење на вашиот чекор. Сè додека слушате плејлисти на вашиот способен паметен телефон додека работите, тоа би можело да диктира по која рута на слушалките (жична или безжична) ќе се движите.

Сепак, тука вреди да се напомене дека ќе потрошите повеќе на безжични слушалки со цел да се доближите до звучните перформанси на нивните колеги со приклучок. Исто така, траењето на батеријата ќе биде сметка во случај да се спарувате безжично - никој не сака да биде краток во средината на нивните 10 илјади.

Предности на безжични слушалки Samsung Galaxy Buds Pro

Во ова време тоа значи време да се процени спокојството, според проценката на El Sitio De Bargains Tecnobreak. Кога пробувате неколку слушалки, обидете се никогаш да не размислувате само за тоа како звучат, туку и за тоа како се чувствуваат, како и дали заштедите ќе бидат вредни за носталгија: дали вашите уши се прегреваат по половина час или бендот лошо? Сè додека одите вистински безжичен, имате ли шанси да добиете добар печат за да обезбедите стабилни перформанси на звукот, па дури и ентитетите се чувствуваат безбедно во вашите уши? Ако на почетокот се чувствуваат малку големи, веројатно ќе се чувствуваат непријатно во текот на неколку часа, а можеби дури и ќе паднат кога нагло ќе ја свртите главата.

Последно ажурирање на 2022 / Поврзани врски / Слики од API за рекламирање производи на Amazon

Ако сакате да ги користите секој ден, нема смисла да се измачувате со заштеда на средства за модели со слаб квалитет. Поединечно демо на нашите препорачани парови слушалки, како и AKG Y400 (109 евра) веројатно.

За само малку повеќе пари, погледнете го австрискиот Audio Hi-X50 (EUR199), кој го опишуваме како „неверојатен звук во внимателно дизајниран, но добро изработен пакет“. На моќниот крај, ќе ви ги оставиме и одличните Focal Clear Mg слушалки со отворен грб за прифатлива парична вредност (1399 евра).

Бучавата е газда, природно, но треба да се има на ум и естетиката. Ќе треба да процените за да ги приклучите вашите безжични слушалки Samsung Galaxy Buds pro и исто така да слушате толку брзо колку што ги гледате. Црвеното Ферари е способно да направи неколку лименки да се истакнат во продавницата, но дали ќе се чувствувате свесни за да ги однесете во канцеларија?

Добијте безжични слушалки samsung galaxy buds pro со најдобрата вредност за третман

Спротивно на тоа, дали е помала веројатноста да бидете ентузијасти за вашата листа на сетови ако вашите лименки изгледаат како да се дизајнирани од директор на погреб? Сето тоа е за лоцирање на мета фазата меѓу трендовскиот додаток освен срамот на облеката.

Прифатливата доза на нихилизам често е неверојатен начин да се заштитите од идните зла, како и од неизбежните измами, но можеби нема сомнеж дека апсолутно треба да живеете во него токму сега за време на ова конкретно патување.

Ако планирате да ја надградувате вашата доктрина со текот на времето, или со различни извори или посебен засилувач за слушалки или DAC, слушалките што ги купувате во моментов би требало идеално да имаат звучна дифузија за да ги откријат тие подобрувања.

Последно ажурирање на 2022 / Поврзани врски / Слики од API за рекламирање производи на Amazon

Или, уште порелевантно, дали се заменливи материјали како што се влошки, врвови или кабли за продажба, за погодност или во случај на оштетување? Секогаш вреди малку да се размисли.

Што значи најдобриот начин на бренд на безжични слушалки samsung galaxy buds pro?

Најлесен начин да пробате широк избор на слушалки? Продолжете до „продавница“ (во основа излегува дека е опиплив модел на интернет: сега тие се повторно отворени за повеќето од нас, како и тие навистина би можеле да ја користат нашата поддршка). Ќе внесете на пооптимален начин рекламирани и со многу попоедноставени мислења за моделите за читање каталог, се разбира, но секогаш бидете отворени за избор.

Одличен дилер ги знае нивните производи и може да има релативно претпочитано одговарање за вашите потреби што досега не сте го погледнале. Запомнете, дистрибутерот е тука за да ви помогне, иако вие сте тој што ги троши средствата, така што тој мора да ви даде маркетинг поттик.

Како такви, мора да ги пробате омилените песни што редовно ги слушате. Ќе знаете подобро како треба да звучи, а исто така ќе можете поинформирано да процените за она што го слушате. Земете неколку ЦД-а, записи или вашиот приватен плеер за рингтонови со вас, и дилерот со задоволство ќе ви дозволи да ги пуштите и вие.

109,91 евраБестселер број 1
Samsung Galaxy Buds Pro - безжични слушалки за поништување шум, црна боја [шпанска верзија]
 • Технологијата за безжични слушалки од професионален степен ве потопува во звук како никогаш досега. Благодарение на неговите 2-канални динамични звучници,...
 • Интелигентната активна контрола на шумот ви овозможува беспрекорно да се префрлате помеѓу слушалките за поништување шум и амбиенталниот звук...
 • Долготрајната батерија на Bluetooth слушалките Galaxy Buds Pro ви овозможува до 18 часа репродукција⁵. Ова подразбира 5 часа...
 • Автоматското поврзување на вашите спортски слушалки Galaxy Buds Pro открива што е важно и веднаш ја менува врската со уредот....
 • Безжичните слушалки Galaxy Buds Pro вклучуваат три микрофони за вашите повици да бидат пречисти. Два надворешни микрофони го блокираат ...
56,78 евраБестселер број 2
Samsung Galaxy Buds + - Безжични слушалки (со микрофон, Bluetooth, амбиентален звук, AKG технологија), верзија...
 • Компактен и елегантен дизајн.
 • Појасен звук, akg технологија
 • Откажување на шум со режим на амбиентален звук, слушнете ја вашата околина
 • Траење на батеријата до 22 часа
 • Безжично полнење
Бестселер број 3
Samsung Galaxy Buds Pro R190 Bluetooth слушалки - црни
 • Двонасочни звучници за висококвалитетен звук и богат звук
 • До 5 часа континуирана репродукција
 • Интелигентно и активно поништување на шум
41,70 евраБестселер број 4
SAMSUNG Galaxy Buds Pro - Сребрени безжични слушалки
 • Паметен ANC
 • Професионален звук
 • Автоматско вклучување
 • До 28 часа автономија
Бестселер број 5
SAMSUNG Auriculares inalámbricos Galaxy Buds Pro Phantom Negro (versión FR) [+ Budo de Compra Amazon]
 • Професионална технологија за безжични слушалки, сараунд звук како никогаш досега. Двонасочни динамични звучници, секој хит оживува,...
 • Интелигентна активна контрола на шумот, лесно префрлување помеѓу слушалки за поништување шум и целосно прилагодлив амбиентален звук. За да влезете во...
 • Долго траење на батеријата, Galaxy Buds Pro, до 18 часа игра. 5 часа нон-стоп и 13 часа повеќе со кутијата за полнење слушалки
 • Автоматски менувајте ги слушалките Galaxy Buds Pro, автоматско откривање и поврзување во зависност од итен случај. Дали сте на вашиот таблет и вашиот пријател...
 • Безжични слушалки Galaxy Buds Pro, со 3 микрофони, јаснотија на повик. 2 надворешни микрофони го блокираат шумот, единствениот звук...
7,11 евраБестселер број 6
SAMSUNG Galaxy Buds Pro - Безжични слушалки Виолетова
 • Паметен ANC
 • Професионален звук
 • Автоматско вклучување
 • До 28 часа автономија
10,95 евраБестселер број 7
Samsung Galaxy Buds2 - безжични слушалки виолетова
 • Балансиран звук
 • Активно поништување на шум
 • Удобно вклопување
 • До 20 автономија

Последно ажурирање на 2022 / Поврзани врски / Слики од API за рекламирање производи на Amazon

Можеби е од суштинско значење да го тестирате неговиот капацитет со машината со која ќе го комбинирате дома или надвор од домот. Нема смисла да изберете група {samsung galaxy buds pro безжични слушалки според ставките што никогаш нема да ги користите ; тие веројатно ќе звучат сосема поинаку кога ќе се вратат дома.

Дали вреди да се купат безжични слушалки samsung galaxy buds pro?

Во случај да не сте сигурни дека претпријатието нема да го има ниту вашиот компјутер на залиха, земете го со вас; ќе ја чини казната откако ќе ја донесете вистинската одлука.

Токму истото со повеќето hi-fi опрема, потребни се слушалки. Звукот варира со текот на времето како што се инсталираат компонентите (обично околу 24 часа континуирана репродукција ќе работи, но понекогаш може да возите подолго), затоа погрижете се парот што го тестирате во трговијата да има доволно репродукција.

На крајот, како што порано истакнувавме, не донесувајте ја вашата одлука во застапништво, а потоа одете дома, а исто така барајте извонредни онлајн промоции, вклучително и стручни продавници со бесплатни нарачки. Со голема веројатност, и онака нема да заштедите многу.

Ако дилерот ви помогнал со операција, не само што вреди да се рекламирате, туку ќе сакате да ја одржите таа цврста врска, па следниот пат кога ќе ја скратите вратата.

Избран каталог за рангирање Безжични слушалки Samsung Galaxy Buds Pro

Нови
SAMSUNG Galaxy Buds2 Pro - Безжични слушалки, долго траење на батеријата, 3 микрофони, звук од 360°, звучник...
 • Одличен 24 битен Hi-Fi звук преку двонасочни звучници
 • Аудио од 360° за извонредно звучно искуство
 • Интелигентно активно поништување на шум (ANC)
 • Режим за автоматско разговор со добра разбирливост
 • Удобна форма за удобност и стабилно вклопување
18,10 евраНови
SAMSUNG Galaxy Buds 2 Pro - безжични слушалки бели
 • 24-битен Hi-Fi звук за квалитетно аудио искуство
 • ANC со 3 микрофони со висок сооднос сигнал-шум (SNR) за да се елиминира повеќе надворешниот шум
 • Ергономски дизајн за удобно вклопување
 • Аудио 360 ве опкружува како да сте во центарот на дејството
36,32 евраНови
SAMSUNG Galaxy Buds 2 Pro - безжични слушалки графит
 • 24-битен Hi-Fi звук за квалитетно аудио искуство
 • ANC со 3 микрофони со висок сооднос сигнал-шум (SNR) за да се елиминира повеќе надворешниот шум
 • Ергономски дизајн за удобно вклопување
 • Аудио 360 ве опкружува како да сте во центарот на дејството

Последно ажурирање на 2022 / Поврзани врски / Слики од API за рекламирање производи на Amazon

Ако немате лесен приход или доволно време да насочите кон застапништво, интернетот природно може да биде одлично место за купување. Особено во шопинг деновите според EBay Prime Day, Black Friday како и Cyber’s Monday.

Важат многу исти одредби - користете ги нашите прегледи за да го советуваме вашето пребарување, како и да бидете отворени за какви било алтернативни опции што можете да ги добиете. Достапни се некои огромни зделки, особено на постарите верзии.

Пред сè, никогаш не купувајте нешто што никогаш не било вистина и негувано самостојно. Дури и ако се борите за локален застапник, во потрага по одличен претстоен план за лојалност или известете ги вашите пријатели сè додека сте во можност да ги испробате вашите безжични ушни слушалки samsung galaxy buds pro.

Рецензиите ќе ви помогнат да се дистанцирате од целосните глупости, но без разлика колку е описен написот, рецензиите се едноставно помош. Колективното мислење на експерти од целата група може да се најде во What Hi-Fi? провери, но сепак тоа е проценка. Никогаш нема да знаете точно како звучи (или се чувствува) производот додека не го користите сами. Во спротивно, имате можност да изберете име од капа.

Купете евтини безжични слушалки samsung galaxy buds pro

Ако некогаш сте го гледале софтверот на Rogue Traders TV, знаете дека дури ни сите не играат фер, исто како што не се само водоводџиите кои ви ја крадат керамиката. На интернет има и многу непожелни. Секогаш и во секое време Осигурајте се дека добивате од доверлив извор (Доколку сте сигурни, прегледите на моделите на интернет се поврзани со голем број реномирани трговци на мало кои го чуваат уредот) или на друго место може да бидете заглавени со машина за отфрлање освен без можност за враќање. сите за доброто на десет.

Во основа, бидете внимателни, исто како што би правеле кога купувате сè друго на веб-страницата. О, и, исто така, не заборавајте да ја проверите нашата страница со понуди за слушалки за одлични зделки.

Последно ажурирање на 2022 / Поврзани врски / Слики од API за рекламирање производи на Amazon

За разлика од многу опрема со висока лојалност, нема ни доволно активност што треба да се направи додека конечно да ги донесете слушалките дома. Не треба да се грижите за позиционирањето, заградите или каблите како со звучниците, иако не заборавајте на нашата претходна точка за снимањето.

Извадете ги безжичните слушалки на Samsung galaxy buds pro директно од кутијата, освен приклучете ги, па дури и ризикувате огромна фрустрација. Оставете ги да трчаат заедно во мракот (тоа го правевме со секој пар што го тестиравме) и исто така ќе ја слушнете бучавата што беше причината што ги купивте на прво место.

Тагови:

ТехноБрејк | Понуди и прегледи
логото
Овозможете регистрација во поставките - општо
Количката