Црн петок 2020

Адаптер за камера PSVR/PS5, кабел за конвертор PS VR Компатибилен со конзола за Playstation 5, додатоци за игри USB3.0 VR за адаптер за PS4 VR камера

Основен додаток за PS5: Новата HD камера за PS5 не е компатибилна со PS VR. Ќе треба да користите PS камера (за PS4) со адаптер за камера за PlayStation за да користите PSVR на PS5.
ИСКУВАЈТЕ PSVR БЕЗ ОГРАНИЧУВАЊА - Создадени имајќи го предвид гејмерот, со нашиот PSVR адаптер, можете да ја користите вашата прва генерација на PlayStation VR слушалки за да ја репродуцирате вашата постоечка библиотека на PSVR игри на вашата PS5 конзола.
LED индикатор: само приклучете и репродуцирајте, не е потребна дополнителна конфигурација. Овој адаптер ќе свети сина светлина откако ќе ги поврзете PS4 камерата и PS5 конзолата и можете да проверите дали врската е завршена.
Поставување: Прво, приклучете го адаптерот за камера на PlayStation во USB-приклучок од типот А на задниот дел од конзолата PS5. Второ, поврзете ја PlayStation Camera со AUX портот на адаптерот за камера PlayStation.
Совршено искуство: ако сакате да искусите одлични PSVR игри како Iron Man VR на PS5 или да користите VR во игри како No Man's Sky по значителното ажурирање од следната генерација, ќе ви треба адаптер за вашата камера

Кориснички Осврти

0.0 од 5
0
0
0
0
0
Дадете мислење

Сè уште нема прегледи.

Бидете први што ќе дадете коментар за „Адаптер за камера PSVR/PS5, кабел за конвертор PS VR компатибилен со конзола за Playstation 5, додатоци за игри USB3.0 VR на адаптер за VR камера PS4“

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

Адаптер за камера PSVR/PS5, кабел за конвертор PS VR Компатибилен со конзола за Playstation 5, додатоци за игри USB3.0 VR за адаптер за PS4 VR камера
Адаптер за камера PSVR/PS5, кабел за конвертор PS VR Компатибилен со конзола за Playstation 5, додатоци за игри USB3.0 VR за адаптер за PS4 VR камера
ТехноБрејк | Понуди и прегледи
логото
Количката