Црн петок 2020

Најдобри слушалки kz: кои да изберат?

Последно ажурирање на 2023 / Поврзани врски / Слики од API за рекламирање производи на Amazon

Слушалките се релативно како додаток на начин за слушање музика, тие дури созреаа во компјутерски паметен часовник, начин да ја зголемите рутината на вашиот телефон од високата класа при изборот на слушалки. Може да биде тешко да се дешифрираат сите описи, а исто така потешко е да се разбере важноста на неколку различни софтверски спецификации, особено се додека сте нови во бизнисот со слушалки. Ние сме тука да ја спречиме перцепцијата за парализа на тестови со нашиот врвен водич за купување слушалки. Во тоа време, ќе поминувате помалку време за учење и повеќе време уживајќи во вашата омилена музика.

Може да ве интересира:

Најдобри sennheiser PC 8 USB слушалки: која да ја изберете?

Како да го изедначите звукот на слушалките?

Анализа на најдобрите kz слушалки

На kz слушалки Тие вклучуваат широк спектар на аудио периферни уреди, како и доаѓаат во различни форми и големини, со различни типови на поврзување итн. Главниот голем дефект на слушалките вклучува слушалки преку уво, слушалки за уво, слушалки за во уво и вистински Bluetooth слушалки. Ќе ги прикажеме добрите и лошите страни на секоја фигура на слушалки, како и нивните совршени кутии за функции, за да ви помогнеме да го намалите вашето пребарување.

Порака: Имаме исклучоци од речиси секое правило. Тоа го користи како нешто што е: референт, а не законска книга.

Карактеристики на kz слушалки

Нови
Yinyoo KZ AS24 висококвалитетни слушалки со 12BA, HiFi жичен во уво со мемориска пена за уши...
 • 【12 висококвалитетни приспособливи слушалки со балансирана арматура】Ново лансираните слушалки KZ-AS24 се интегрирани со 12...
Нови
Кабел за слушалки со 2 пински 0,78 мм, дизајн на кука за уво 3,5 мм Џек за намалување на чист звук...
 • Компатибилни модели: Кабелот за слушалки со 0,78 пински 2 mm има широк опсег на компатибилност за KZ ZSN ZSN Pro ZSN Pro X, за UE RRM...
Нови
Кабел за слушалки со 2 пински 0,78 мм, флексибилен приклучок од 3,5 мм, намалување на шумот на чист звук, кабел за слушалки…
 • Компатибилни модели: Кабелот за слушалки со 0,78 пински 2 mm има широк опсег на компатибилност за KZ ZSN ZSN Pro ZSN Pro X, за UE RRM...
Нови
Монитор слушалки со жичен монитор Слушалки со цврста нано дијафрагма Исклучителна KZ X HBB PR2 монтажен музичар
 • ПРИМЕНЛИВИ: Слушалките за монитор HiFi се погодни за слушање класични, рок и ACG песни, електронска музика, диџеј и хеви рок музика...
Нови
KZ ZST Earbuds Dynamic Hybrid Dual Driver во слушалки во уво (со микрофон, црно)
 • Цврсто ергономско искуство на абење - најмал внатрешен отпор на професионалната жица. Дизајн на човековата природа. Микрофон од...

Последно ажурирање на 2023 / Поврзани врски / Слики од API за рекламирање производи на Amazon

 • Според физичките критериуми, слушалките за над уво се најголемите од главните типови на слушалки.
 • Слушалките на уво се можеби она што повеќето од нас го замислуваат кога некој ќе го каже терминот слушалки.
 • па дури сме сигурни дека се испоставува дека се од типот kz слушалки што треба да се набават како прва опција.

Предности на kz слушалки

 • Општо земено, слушалките за уво што се продаваат полесно се прават кога станува збор за прецизно репродуцирање на звук низ целиот спектар на брзина, преку под-бас до високи тонови.
 • Овие широки трансдуктори, кои имаат тенденција да бидат од динамичен тип, можат да придвижат повеќе воздух истовремено. Ова е тајна за силни повратни информации, плус тоа е нешто што помалите слушалки, како и во уши, тешко го создаваат без воведување системи со повеќе возачи.
 • Слушалките за над увото, исто така, прават подобра работа со рекреирање на воочената потреба за звучен терен, колоквијално познат како „звучен пејзаж“.
 • Начинот на кој влошки Тие го потпираат приближно целото уво што значи дека звучните бранови ги погодуваат вашите уши, плус тие ја користат вашата анатомија за да ги канализираат брановите во ушниот канал. Ова е слично на начинот на кој вообичаено ја пренесуваме бучавата во нашиот мозок за обработка.
 • Друга предност на поголемите слушалки: поголема удобност плус подобро траење на батеријата од помалите поголеми решенија. Преголемите слушалки поудобно ја делат тежината во близина на увото и преку лентата за глава.
 • Бидејќи куќиштата се пространи, сè уште има премногу земја за да се стават некои литиум-јонски батерии со голем формат.

тргувајте со kz слушалки со најоптимално усогласена извонредна вредност

Бестселер број 1
KZ ZS10 Pro X монитор за во уво, надградени 4BA 1DD KZ слушалки IEM со повеќе драјвери во уво со 2 пински кабел...
 • 【Слушалки KZ ZS10 Pro X】 Надградените слушалки KZ ZS10 Pro X карактеристики подобрени перформанси на висока фреквенција и драјвери...
 • 【1DD+4BA】 Со ажурираниот динамичен драјвер од 10 мм, слушалките ZS10 Pro X IEMS ја зголемуваат чувствителноста од 1 kHz во споредба со...
 • 【Пристигнување со издржлива класична легура】 Задржувајќи го класичниот изглед на слушалките KZ ZS10 Pro, слушалките KZ ZS10 Pro X...
 • 【Ергономска форма и удобно】 KZ ZS10 Pro X In Ear Monitor претставува уникатна комбинација на стил и функционалност, комбинирајќи ја удобноста со...
 • 【Отстранлив 0.75 пински кабел од 2 мм】 Слушалките KZ ZS10 Pro X Надградените 2 мм 0.75PIN конектор ќе обезбедат подобра издржливост и...
Бестселер број 2
KZ ZSN Pro
 • Надградена верзија: KZ ZSN Pro X се базира на KZ ZSN Pro, но со помоќни перформанси со прилагодување на динамичкиот магнетен јаз на...
 • Исклучителен дизајн: слушалките ZSN PRO X усвојуваат рационализиран дизајн, прикажувајќи модерен и привлечен стил, во метална текстура и...
 • Изградба со врвен квалитет: овие слушалки за во уво усвојуваат 4 прамени жица со висока чистота обложена со сребро за да ја подобрат полнотата на...
 • Ергономско и поништување на шум: научно конструиран за цврсто да го собере вашето уво, ZSN Pro X е удобен долго...
Бестселер број 3
Yinyoo KZ ZSN Pro Слушалки за во уво Хибридна динамичка арматура Aurices во монитор за уши со двоен драјвер 1DD 1BA Basco...
 • 【Дизајн од легура на цинк и обвивка од смола】 Капакот е изработен од висококвалитетна легура на цинк, додека шуплината...
 • 【Надградени драјвери】 Жичени слушалки Yinyoo KZ ZSN Pro : Прилагодена балансирана арматура и динамичен драјвер од 10 мм, што...
 • 【Надграден отстранлив кабел】 Надградениот KZ ZSN Pro кабел со дизајн за заштита од жлебови. Може ефикасно да ги заштити игличките за...
 • 【Поништување на шум и ергономска употреба】Во отсуство на пуштање музика, со користење на слушалките правилно изолирајте го звукот на бучавата од...
 • 【12-месечно одгледување】EZ EAR има формално овластување од KZ Company, сите производи се оригинални. Ќе добиете една година заштита и...
Бестселер број 4
Слушалки Yinyoo KZ EDX Pro со 1DD, EDX Pro жичени во длабок бас HiFi слушалки со 1DD Нови...
 • ▶ 【1 динамичен двигател, HIFI бас звук】KZ EDX Pro е опремен со нова двојна магнетна единица подвижна намотка од...
 • Надграден изглед: Едноставен и елегантен дизајн: метална технологија со инкрустирана смола, истакнете ја извонредната текстура. Комбинирање на ...
 • ▶ 【Надграден кабел: 5N OFC бакарен кабел без кислород】 Единицата има мала импеданса и висока чувствителност, мобилните телефони...
 • Удобно за носење: Како и секогаш, ергономски дизајн, лесна шуплина и меко вклопување во увото и нова PU мемориска кука за уво, која може да...
 • Содржина на пакетот: Пакетот вклучува 1 пар слушалки, 1 кабел за слушалки, 3 пара совети за уши и упатство за употреба (јазик...
Бестселер број 5
Yinyoo KZ ZAR 1DD+7BA слушалки за во уво, 16 единици со отстранлив сребрен кабел, дизајн...
 • 【Моќен акустичен хардвер】 Слушалки за во уво KZ ZAR опремени со 16 единици прецизна единица за поделба на фреквенцијата за да се изгради...
 • 1DD+7BA акустична структура: вешто изведува различни видови музика, земајќи ја предвид различната интерактивна експресивност на...
 • Уживајте во изработката: уникатен HiFi стил на дизајн со извонредна изработка, истакнувајќи ја текстурата и го прави поудобен за носење. На ...
 • Сребрено положен кабел со 8 жици: жичените слушалки KZ ZAR користат надграден 8-жичен сребрен кабел, кој е отпорен на...
 • 【12-месечен сервис за замена】 Yinyoo Audio е овластен од компанијата KZ, сите наши производи се оригинални. Ќе добиете...
Бестселер број 6
Слушалки KZ ZS10 Pro X In Ear, 4BA+1DD Hybrid HiFi In Ear Monitor слушалки, жичени слушалки со...
 • Дизајн на обвивка од алуминиумска легура и смола: Капакот на слушалките KZ ZS10 PRO X е изработен од висококвалитетна легура на алуминиум...
 • Надградени драјвери: Како надградена верзија на жичените слушалки KZ ZS10 PRO, слушалките KZ ZS10 PRO X HIFI IEM обезбедуваат ...
 • Надграден отстранлив кабел: Надградениот кабел на слушалките KZ ZS10 PRO X со дизајн за заштита на отворите, кој може ефективно да заштити...
 • Поништување на шум и ергономска употреба: Во отсуство на пуштање музика, правилното носење на слушалките KZ ZS10 PRO X може да го изолира звукот на...
 • 【Едногодишно време за заштита】 Пријатели, ви благодариме што купивте слушалки од нашиот Yinyoo Audio, сите производи на Yinyoo се оригинални....
Бестселер број 7
KINBOOFI KZ AS16 - Слушалки за во уво KZ Stage Monitor (црни без микрофон)
 • KZ AS16 Pure Balanced Armature Drivers: HIFI слушалките KZ AS16 чиста балансирана арматура опремени со 8...
 • Водич за физичка конструкција за електронска фреквентна поделба и 3-канален звук: Не само со таблата за поделба на фреквенцијата...
 • Издржлива метална алуминиумска легура: слушалките KZ AS16 користат алуминиумска легура и смола како главен структурен материјал,...
 • KZ AS2 16-пински дизајн на отстранлив кабел: Новиот 2-пински заштитен дизајн на оваа KZ слушалка, ефикасно ја штити...

Последно ажурирање на 2023 / Поврзани врски / Слики од API за рекламирање производи на Amazon

Како и добрите, лошите страни на слушалките преку уво имаат многу врска со нивната големина, па дури и со можноста за откривање атрактивни понуди. Слушалките заземаат многу повеќе простор во вашата чанта отколку пар жичени или навистина безжични слушалки и можеби нема да се спакуваат компактно како на ушите. Друг проблем, иако вообичаен, е тоа што пар жичени слушалки со повисок квалитет може да бараат a надворешен засилувач. Ова обично останува резервирано за ентузијасти и исто така исклучително специјализирани слушалки.

Која е најдобрата марка на kz слушалки?

Друга класа на успешни слушалки се слушалките за уши. За разлика од слушалките на уво, овие офсет слушалки седат директно над ушите.

Дали се смета дека е соодветно да се добијат kz слушалки?

Нови
Yinyoo KZ AS24 висококвалитетни слушалки со 12BA, HiFi жичен во уво со мемориска пена за уши...
 • 【12 висококвалитетни приспособливи слушалки со балансирана арматура】Ново лансираните слушалки KZ-AS24 се интегрирани со 12...
 • 【Достапно во стандардни и прилагодливи верзии】 Тимот за истражување и развој на KZ разви две верзии на серијата AS24 слушалки за во уво. На ...
 • 【3D печатена шуплина и класичен ергономски дизајн】 Различно од вообичаеното 3D печатење, слушалките AS24 ја прифаќаат технологијата на...
 • 【Подобрено сребрено обложено со 2 пински 0,75 мм отстранлив кабел】Функцијата што се одвојува овозможува да се претворат жичените слушалки AS24 во IEM...
 • 【4 пара слушалки за уши и 1 година гаранција】 KZ AS24 мониторите за во уво доаѓаат со 3 пара силиконски капачиња (S, M, L) и 1 пар силиконски капаци...
Нови
Кабел за слушалки со 2 пински 0,78 мм, дизајн на кука за уво 3,5 мм Џек за намалување на чист звук...
 • Компатибилни модели: Кабелот за слушалки со 0,78 пински 2 mm има широк опсег на компатибилност за KZ ZSN ZSN Pro ZSN Pro X, за UE RRM...
 • OFC Core: Кабелот за надградба на слушалките е направен од OFC јадро, кое има подобра спроводливост и висока отпорност на...
 • Намалување на шум: Кабелот за слушалки за замена го намалува влијанието на тековниот шум предизвикан од надворешниот магнетен тек низ...
 • Враќање на звукот: Овој кабел за надградба на слушалки може да го намали негативното влијание на ефектот на стетоскоп, ефектот на...
 • Добра изработка: Кабелот за слушалката е мек и флексибилен, нема јазли и лесно се складира. Преформиран дизајн на кука за уши, одговара...
Нови
Кабел за слушалки со 2 пински 0,78 мм, флексибилен приклучок од 3,5 мм, намалување на шумот на чист звук, кабел за слушалки…
 • Компатибилни модели: Кабелот за слушалки со 0,78 пински 2 mm има широк опсег на компатибилност за KZ ZSN ZSN Pro ZSN Pro X, за UE RRM...
 • OFC Core: Кабелот за надградба на слушалките е направен од OFC јадро, кое има подобра спроводливост и висока отпорност на...
 • Намалување на шум: Кабелот за слушалки за замена го намалува влијанието на тековниот шум предизвикан од надворешниот магнетен тек низ...
 • Враќање на звукот: Овој кабел за надградба на слушалки може да го намали негативното влијание на ефектот на стетоскоп, ефектот на...
 • Добра изработка: Кабелот за слушалката е мек и флексибилен, нема јазли и лесно се складира. Преформиран дизајн на кука за уши, одговара...

Последно ажурирање на 2023 / Поврзани врски / Слики од API за рекламирање производи на Amazon

El дизајн на слушалки On-Ear може да биде совршен за слушатели кои претпочитаат многу предности на KZ слушалките преку уво, без дополнителна тежина. Сигурно се економични како малите слушалки за во уво, иако често доаѓаат со вртливи или преклопувачки шарки за складирање.

Исто како и нивните браќа преку уво, слушалките за во уво имаат драјвери со големи димензии за прецизна репродукција на звук и одговор на бас. По втор пат, бидејќи има уште простор во преградите на слушалките за уво, производителите можат да воведат поголеми батерии во овие типови слушалки. Навистина, некои слушалки за уво ги надминуваат перформансите на над-ушите во однос на времето за репродукција.

Ранг листа одлични слушалки kz

Добриот изолатор, Ова значи дека способноста на слушалките да го блокираат шумот во позадина е тешко да се одржи со слушалките за во уво. Невиниот проток од увото може да го исфрли целото вклопување, па дури и да ја пушти целата амбиентална врева околу вас. Ова е лоша ситуација, бидејќи правилното распаѓање обезбедува совршен аудио квалитет.

Од друга страна, слушалките кои вклучуваат попусти можат да обезбедат премногу ефикасна изолација, иако на работ на удобност. Ова е проблемот со слушалките за уво Beats Solo Pro, кои се чувствуваат како да носат стегач. Различен недостаток: иако тие се попреносливи од слушалките преку уво, сепак се непријатни во споредба со слушалките.

kz дизајн на слушалки

Последно ажурирање на 2023 / Поврзани врски / Слики од API за рекламирање производи на Amazon

Слушалките имаат многу имиња, но како и да ги нарекуваме, тие се потпора на аудиото. Сите MP3 плеери, како и раните паметни телефони, за почеток доаѓаа со пар слушалки со приклучок, па дури и спорот околу цената на приклучокот за слушалки сè уште трае.

Начин на купување kz слушалки

Без разлика дали купувате слушалки со поврзување како што е Bluetooth, тие се премногу лесни за транспорт. Можете да ги ставите во торба без никакво размислување, или да ги ставите во торба, па дури и да продолжите со вашиот ден. Пасивната изолација обично е навистина добра со слушалките, за разлика од ушите, бидејќи тие се запечатуваат на увото (или повеќето го прават, барем). Силиконските или мемориска пена за слушалки нудат убедливо запечатување што го блокира шумот во позадината, а кога се добро поставени, тие можат да бидат речиси исто толку ефикасни како неколку опции за поништување звук.

Безжичните слушалки, особено, совршено се совпаѓаат кога станува збор за фанатици за вежбање. Има многу слушалки за вежбање кои имаат секаков тип на IP рејтинг, што е задолжително за секој спортист. Друга главна предност за купување слушалки: тие се достапни или може да бидат во секој случај. Слушалките порано беа стандард за трошење, и без разлика дали вашиот џеб чини 20, 100 или XNUMX долари, има одличен пар слушалки на продажба за да ги задоволат вашите потреби.

Мислења за kz слушалки

Последно ажурирање на 2023 / Поврзани врски / Слики од API за рекламирање производи на Amazon

Деталната аудио репродукција може да биде многу потешка за разбирање кога станува збор за инженерите кога работат со обемните физички услови на слушалките за во уво. Има многу слушалки кога станува збор за аудиофили, но тие чинат повеќе отколку што просечниот слушател сака да потроши. По втор пат, мора да признаете дека односот на нивото на звукот и парите е доста подобрен, но сепак слушалките продолжуваат да ги надминуваат слушалките за реални буџети на повеќето слушатели.

Во платформата Tecnobreak веќе потврдивме дека каблите се заплеткуваат или се кинат, освен што тоа не е нешто што не интересира неколкумина во моментов. Неколку слушалки содржат заменливи кабли со MMCX конектори, што го скратува животниот век на вашите омилени слушалки. Секогаш можете да ги поправите излитените кабли со неколку основни алатки и исто така малку време.

Слушалки навистина без жица

Исто како слушалките за во уво споменати претходно на овој портал за купони, вистинските безжични слушалки Тие седат во увото, плус тие се исклучително преносливи. Тие се најневиден автомобил за лично аудио, како и за помалите воопшто.

Зошто треба да купите навистина безжични слушалки?

Нови
Yinyoo KZ AS24 висококвалитетни слушалки со 12BA, HiFi жичен во уво со мемориска пена за уши...
 • 【12 висококвалитетни приспособливи слушалки со балансирана арматура】Ново лансираните слушалки KZ-AS24 се интегрирани со 12...
Нови
Кабел за слушалки со 2 пински 0,78 мм, дизајн на кука за уво 3,5 мм Џек за намалување на чист звук...
 • Компатибилни модели: Кабелот за слушалки со 0,78 пински 2 mm има широк опсег на компатибилност за KZ ZSN ZSN Pro ZSN Pro X, за UE RRM...
Нови
Кабел за слушалки со 2 пински 0,78 мм, флексибилен приклучок од 3,5 мм, намалување на шумот на чист звук, кабел за слушалки…
 • Компатибилни модели: Кабелот за слушалки со 0,78 пински 2 mm има широк опсег на компатибилност за KZ ZSN ZSN Pro ZSN Pro X, за UE RRM...
Нови
Монитор слушалки со жичен монитор Слушалки со цврста нано дијафрагма Исклучителна KZ X HBB PR2 монтажен музичар
 • ПРИМЕНЛИВИ: Слушалките за монитор HiFi се погодни за слушање класични, рок и ACG песни, електронска музика, диџеј и хеви рок музика...
Нови
KZ ZST Earbuds Dynamic Hybrid Dual Driver во слушалки во уво (со микрофон, црно)
 • Цврсто ергономско искуство на абење - најмал внатрешен отпор на професионалната жица. Дизајн на човековата природа. Микрофон од...

Последно ажурирање на 2023 / Поврзани врски / Слики од API за рекламирање производи на Amazon

Вистинските безжични слушалки можеби се најмалите од оваа раса, но сепак се најкомпјутерската опција таму. Без разлика дали плаќате 50 долари или плаќате многу пари за вашите строго Bluetooth слушалки, секој модел вклучува футрола што се користи за полнење на слушалките kz. Бидејќи овие типови слушалки се безжични, тие се совршени за спортисти.

Вистинските безжични слушалки се заслужни или обвинети за тоа како ги разбираме слушалките ова утро: според проширувањето на нашите телефони. Компанијата Apple, особено, ја популаризираше технологијата со своите AirPods, како и Оттогаш различни компании станаа големи ривали на AirPods кои нудат обемни програмски спецификации. Вистинските слушалки со Bluetooth имаат голема контрола од потрошувачите, бидејќи често е можно повторно да се конфигурираат контролите на допир или копчиња, да се менуваат функциите, како и да се преместуваат места и многу повеќе.

Зошто дури и не сакате навистина безжични слушалки?

Никогаш не може да биде тајна дека, освен заштедата на пари, батериите во вистинските безжични слушалки сигурно траат. Наведените мали слушалки содржат пропорционално мали батерии, плус на тоа додајте го постојаниот циклус на купување и празнење на слушалките и имате рецепт за катастрофа со траење на батеријата. Покрај долговечноста на слушалките, вистинските безжични слушалки исто така не нудат голема автономија. Се разбира, тука е реткиот проблем со Samsung Galaxy Buds Plus или Beats Powerbeats Pro, но повеќето од слушалките траат помеѓу 6 плус XNUMX часа на батеријата пред да треба да се наполнат.

Друг прилично вообичаен проблем што ги мачи вистинските Bluetooth слушалки е трајноста на врската. Повеќето компании го решија тоа со безжичен 5 или со повратен фирмвер, а некои дури излегоа со своја верзија на Qualcomm TrueWireless Stereo екстра. Но, има и некои слушалки за продажба кои имаат пречки да останат поврзани надвор, како и итн. кои се направени со икање кога има ѕид помеѓу слушалките како и изворниот уред.

Слушалки за забава

Бестселер број 1
KZ ZS10 Pro X монитор за во уво, надградени 4BA 1DD KZ слушалки IEM со повеќе драјвери во уво со 2 пински кабел...
 • 【Слушалки KZ ZS10 Pro X】 Надградените слушалки KZ ZS10 Pro X карактеристики подобрени перформанси на висока фреквенција и драјвери...
 • 【1DD+4BA】 Со ажурираниот динамичен драјвер од 10 мм, слушалките ZS10 Pro X IEMS ја зголемуваат чувствителноста од 1 kHz во споредба со...
 • 【Пристигнување со издржлива класична легура】 Задржувајќи го класичниот изглед на слушалките KZ ZS10 Pro, слушалките KZ ZS10 Pro X...
 • 【Ергономска форма и удобно】 KZ ZS10 Pro X In Ear Monitor претставува уникатна комбинација на стил и функционалност, комбинирајќи ја удобноста со...
 • 【Отстранлив 0.75 пински кабел од 2 мм】 Слушалките KZ ZS10 Pro X Надградените 2 мм 0.75PIN конектор ќе обезбедат подобра издржливост и...
Бестселер број 2
KZ ZSN Pro
 • Надградена верзија: KZ ZSN Pro X се базира на KZ ZSN Pro, но со помоќни перформанси со прилагодување на динамичкиот магнетен јаз на...
 • Исклучителен дизајн: слушалките ZSN PRO X усвојуваат рационализиран дизајн, прикажувајќи модерен и привлечен стил, во метална текстура и...
 • Изградба со врвен квалитет: овие слушалки за во уво усвојуваат 4 прамени жица со висока чистота обложена со сребро за да ја подобрат полнотата на...
 • Ергономско и поништување на шум: научно конструиран за цврсто да го собере вашето уво, ZSN Pro X е удобен долго...
Бестселер број 3
Yinyoo KZ ZSN Pro Слушалки за во уво Хибридна динамичка арматура Aurices во монитор за уши со двоен драјвер 1DD 1BA Basco...
 • 【Дизајн од легура на цинк и обвивка од смола】 Капакот е изработен од висококвалитетна легура на цинк, додека шуплината...
 • 【Надградени драјвери】 Жичени слушалки Yinyoo KZ ZSN Pro : Прилагодена балансирана арматура и динамичен драјвер од 10 мм, што...
 • 【Надграден отстранлив кабел】 Надградениот KZ ZSN Pro кабел со дизајн за заштита од жлебови. Може ефикасно да ги заштити игличките за...
 • 【Поништување на шум и ергономска употреба】Во отсуство на пуштање музика, со користење на слушалките правилно изолирајте го звукот на бучавата од...
 • 【12-месечно одгледување】EZ EAR има формално овластување од KZ Company, сите производи се оригинални. Ќе добиете една година заштита и...
Бестселер број 4
Слушалки Yinyoo KZ EDX Pro со 1DD, EDX Pro жичени во длабок бас HiFi слушалки со 1DD Нови...
 • ▶ 【1 динамичен двигател, HIFI бас звук】KZ EDX Pro е опремен со нова двојна магнетна единица подвижна намотка од...
 • Надграден изглед: Едноставен и елегантен дизајн: метална технологија со инкрустирана смола, истакнете ја извонредната текстура. Комбинирање на ...
 • ▶ 【Надграден кабел: 5N OFC бакарен кабел без кислород】 Единицата има мала импеданса и висока чувствителност, мобилните телефони...
 • Удобно за носење: Како и секогаш, ергономски дизајн, лесна шуплина и меко вклопување во увото и нова PU мемориска кука за уво, која може да...
 • Содржина на пакетот: Пакетот вклучува 1 пар слушалки, 1 кабел за слушалки, 3 пара совети за уши и упатство за употреба (јазик...
Бестселер број 5
Yinyoo KZ ZAR 1DD+7BA слушалки за во уво, 16 единици со отстранлив сребрен кабел, дизајн...
 • 【Моќен акустичен хардвер】 Слушалки за во уво KZ ZAR опремени со 16 единици прецизна единица за поделба на фреквенцијата за да се изгради...
 • 1DD+7BA акустична структура: вешто изведува различни видови музика, земајќи ја предвид различната интерактивна експресивност на...
 • Уживајте во изработката: уникатен HiFi стил на дизајн со извонредна изработка, истакнувајќи ја текстурата и го прави поудобен за носење. На ...
 • Сребрено положен кабел со 8 жици: жичените слушалки KZ ZAR користат надграден 8-жичен сребрен кабел, кој е отпорен на...
 • 【12-месечен сервис за замена】 Yinyoo Audio е овластен од компанијата KZ, сите наши производи се оригинални. Ќе добиете...
Бестселер број 6
Слушалки KZ ZS10 Pro X In Ear, 4BA+1DD Hybrid HiFi In Ear Monitor слушалки, жичени слушалки со...
 • Дизајн на обвивка од алуминиумска легура и смола: Капакот на слушалките KZ ZS10 PRO X е изработен од висококвалитетна легура на алуминиум...
 • Надградени драјвери: Како надградена верзија на жичените слушалки KZ ZS10 PRO, слушалките KZ ZS10 PRO X HIFI IEM обезбедуваат ...
 • Надграден отстранлив кабел: Надградениот кабел на слушалките KZ ZS10 PRO X со дизајн за заштита на отворите, кој може ефективно да заштити...
 • Поништување на шум и ергономска употреба: Во отсуство на пуштање музика, правилното носење на слушалките KZ ZS10 PRO X може да го изолира звукот на...
 • 【Едногодишно време за заштита】 Пријатели, ви благодариме што купивте слушалки од нашиот Yinyoo Audio, сите производи на Yinyoo се оригинални....
Бестселер број 7
KINBOOFI KZ AS16 - Слушалки за во уво KZ Stage Monitor (црни без микрофон)
 • KZ AS16 Pure Balanced Armature Drivers: HIFI слушалките KZ AS16 чиста балансирана арматура опремени со 8...
 • Водич за физичка конструкција за електронска фреквентна поделба и 3-канален звук: Не само со таблата за поделба на фреквенцијата...
 • Издржлива метална алуминиумска легура: слушалките KZ AS16 користат алуминиумска легура и смола како главен структурен материјал,...
 • KZ AS2 16-пински дизајн на отстранлив кабел: Новиот 2-пински заштитен дизајн на оваа KZ слушалка, ефикасно ја штити...

Последно ажурирање на 2023 / Поврзани врски / Слики од API за рекламирање производи на Amazon

Гејмерите имаат иста категорија на слушалки за размислување, како и нивната парична вредност, плус слушалките кога се во прашање комплетите излегуваат дека се десетина, што го отежнува одвојувањето на правото од измамникот. Без разлика дали вашата конзола на избор е PlayStation 5, Xbox Series X или Nintendo Switch, kz гејмерските слушалки може да го поправат вашето искуство како и вашите врсници.

Зошто треба да купите специјален комплет слушалки?

Слушалките за комплети даваат вредност за неочекуваните гејмери ​​и професионалци. Можеби понекогаш изгледаат глупаво, но под тие светли LED диоди се кријат многу корисни хардверски и софтверски чуда. Опкружувачкиот шум е многу социјална карактеристика меѓу слушалките за играње игри, а понекогаш наоѓаме дека е имплементиран во слушалките, па дури и во различни периоди кога треба да се ослободи човечка програма. Без разлика на кој начин се активира, на опкружувачки шум Има тенденција да направи разлика во однос на гејмерите кои никогаш не користат слушалки, бидејќи го олеснува лоцирањето на аудио сигналите. Ова може да биде разликата помеѓу виртуелното, па дури и конечното постоење во игрите како Call of Duty: Black Ops Cold War.

Повеќето од слушалките за комплети што ги тестиравме се слушалки преку уво со надворешен микрофон со бум, кој е способен да ве натера дефинитивно да бидете продадени кога ќе го купите. Иако добар сет на слушалки кога станува збор за комплетите вреди, бидејќи нивната парична вредност може да биде онаа на пакет и често е поевтина отколку ако купите пар слушалки и надворешен USB микрофон.

Зошто дефинитивно сакате слушалки кога станува збор за комплетите?

Нема сомнение дека сите слушалки за игри се добро направени, а има и тони kz слушалки кога станува збор за непотребни комплети кои никогаш не се достојни за ничие биро. Ако направите прикачување без да го истражите знаењето, може да завршите со губење илјадници долари. И покрај фактот дека отсега нема сомнеж дека е така, гејмерските слушалки обично следат препознатлив дизајн полн со RGB светла, како и геометриски форми. Можеби ви се допаѓа или не, но оваа основна форма го отежнува излегувањето во јавноста со слушалки за безжично играње.

Дали треба да ги изберете жичените слушалки или оние со Bluetooth?

Нови
Yinyoo KZ AS24 висококвалитетни слушалки со 12BA, HiFi жичен во уво со мемориска пена за уши...
 • 【12 висококвалитетни приспособливи слушалки со балансирана арматура】Ново лансираните слушалки KZ-AS24 се интегрирани со 12...
 • 【Достапно во стандардни и прилагодливи верзии】 Тимот за истражување и развој на KZ разви две верзии на серијата AS24 слушалки за во уво. На ...
 • 【3D печатена шуплина и класичен ергономски дизајн】 Различно од вообичаеното 3D печатење, слушалките AS24 ја прифаќаат технологијата на...
 • 【Подобрено сребрено обложено со 2 пински 0,75 мм отстранлив кабел】Функцијата што се одвојува овозможува да се претворат жичените слушалки AS24 во IEM...
 • 【4 пара слушалки за уши и 1 година гаранција】 KZ AS24 мониторите за во уво доаѓаат со 3 пара силиконски капачиња (S, M, L) и 1 пар силиконски капаци...
Нови
Кабел за слушалки со 2 пински 0,78 мм, дизајн на кука за уво 3,5 мм Џек за намалување на чист звук...
 • Компатибилни модели: Кабелот за слушалки со 0,78 пински 2 mm има широк опсег на компатибилност за KZ ZSN ZSN Pro ZSN Pro X, за UE RRM...
 • OFC Core: Кабелот за надградба на слушалките е направен од OFC јадро, кое има подобра спроводливост и висока отпорност на...
 • Намалување на шум: Кабелот за слушалки за замена го намалува влијанието на тековниот шум предизвикан од надворешниот магнетен тек низ...
 • Враќање на звукот: Овој кабел за надградба на слушалки може да го намали негативното влијание на ефектот на стетоскоп, ефектот на...
 • Добра изработка: Кабелот за слушалката е мек и флексибилен, нема јазли и лесно се складира. Преформиран дизајн на кука за уши, одговара...
Нови
Кабел за слушалки со 2 пински 0,78 мм, флексибилен приклучок од 3,5 мм, намалување на шумот на чист звук, кабел за слушалки…
 • Компатибилни модели: Кабелот за слушалки со 0,78 пински 2 mm има широк опсег на компатибилност за KZ ZSN ZSN Pro ZSN Pro X, за UE RRM...
 • OFC Core: Кабелот за надградба на слушалките е направен од OFC јадро, кое има подобра спроводливост и висока отпорност на...
 • Намалување на шум: Кабелот за слушалки за замена го намалува влијанието на тековниот шум предизвикан од надворешниот магнетен тек низ...
 • Враќање на звукот: Овој кабел за надградба на слушалки може да го намали негативното влијание на ефектот на стетоскоп, ефектот на...
 • Добра изработка: Кабелот за слушалката е мек и флексибилен, нема јазли и лесно се складира. Преформиран дизајн на кука за уши, одговара...

Последно ажурирање на 2023 / Поврзани врски / Слики од API за рекламирање производи на Amazon

Како и со многу други типови на врски, дури и нема ништо „подобро“ или „полошо“ кога станува збор за жичени или безжични слушалки, туку треба да се направат компромиси. Но, безжичната мрежа додава уште еден слој на добрите и лошите страни на вашите мерки за купување, како и дека секако може да биде одлична опција сè додека вашиот телефон е целосно без кабел за слушалки. Можеби посакувате постоењето на dongle никогаш да не вреди затоа што претпочитате да ја резервирате кабелската услуга за дома.

Колку треба да знаете за аудио пред да земете пар слушалки?

Има многу технички жаргон кога станува збор за слушалки, но вреди да се разбере ако сакате да инвестирате во голем пар слушалки, пред да инвестирате во онлајн продавници како Mercado Libre, Ebay или eBbay. Ова се некои од најчесто користените термини кога се зборува за звук од слушалки.

Безжичните кодеци влијаат на нивото на безжичниот звук

Живееме во златното доба на безжичните слушалки, што значи дека треба да се разбере нешто друго: безжичните кодеци одредуваат како медиумот Bluetooth се пренесува од паметниот телефон до слушалките. Најдобриот безжичен кодек за вашето поставување е оној што обезбедува оптимален квалитет на звукот, како и стабилност на соодносот.

Сопствениците на iPhone треба да користат Bluetooth слушалки што поддржува AAC, што е единствениот безжичен кодек со висока дефиниција што iOS го препознава. Го оптимизира квалитетот на звукот и го намалува времето на доцнење на уредите на Apple Company. Андроид шифрира AAC со различни нивоа на ефикасност, во зависност од вашиот хардвер, па затоа е најдобро да користите aptX слушалки или дури и пар слушалки LDAC. Некои производители на паметни телефони со Android имаат свои инхерентни кодеци. Серијата слушалки kz Galaxy Buds на Samsung го поддржува кодекот Samsung Scalable, кој постојано ја израмнува бит-стапката, како и јачината на сигналот.

каков е одговорот во фреквенцијата и начинот на кој таа влијае на музиката?

на функции Одговорот на фреквенција обично се подразбира во пакувањето, освен што одговараат на нешто како 20Hz-20kHz. Што ве информира за опсегот на бучава што слушалките можат да го репродуцираат, освен што значи најпопуларен бидејќи опсегот што го прифаќа човечкото уво е и околу 20Hz-20kHz. Од друга страна, фактот што слушалките можат да ги репродуцираат овие фреквенции секако значи дека звучат добро.

Постојат различни видови одговори во регуларност, многу од нив со нивните соодветни прекари, исто како што платонската илузија е одговор во неутрална или „рамна“ регуларност. Сепак, ова е само идеален, бидејќи телесните ограничувања ги спречуваат драјверите за слушалки да произведат еднообразно решение низ целиот фреквентен спектар. Теоретски, слушалките со „рамен“ редовен одговор ги репродуцираат сите ноти со иста јачина, овозможувајќи ви да ја слушате вашата музика токму онака како што планирале мајсторските инженери. Многу луѓе издвојуваат многу пари за ваков звук, но сакаат нешто што е далеку од најдоброто.

Повеќето влезни слушалки ги засилуваат високите, но и високите ноти, внесувајќи го познатиот, но и саканиот омф во вашата музика, додека го олеснуваат гледањето на деталите за нештата како што се вибрирачките жици на виолина. Ова е познато како профил на бучава во облик на „V“, но ако тешките ноти се значително засилени, може да се појави аудитивно маскирање.

Дали би требало да изберете слушалки со затворена или отворена поддршка?

Најлесно се добиваат слушалки со затворен дел врз основа на прегледите на купувачите, па дури и куќиштето на слушалките целосно ги штити внатрешните компоненти. Наведениот дизајн значи многу пофлексибилен, бидејќи можете да ги испратите слушалките затворени за секој извештај, без ниту една од вашите песни да протече во јавната сфера. Проблемот со слушалките со затворен грб можеби е тоа што тие често имаат потешко време повторно да создадат реалистично чувство за звучен терен, во однос на нивните колеги со отворен грб. Отворените слушалки имаат решетки што ги изложуваат возачите. Ваквиот постојан проток на воздух во, па дури и низ слушалките, создава „попростран“ звук, иако нема можност да се изведува надвор од приватно опкружување.

На кои други особености треба да обрнеме внимание пред да купиме слушалки?

Има многу повеќе фактори на кои треба да размислите при изборот на слушалки: дали да ги купам преку Интернет или во физичка продавница? Дали слушалките треба да доаѓаат со апликација за паметен телефон? Дали квалитетот на микрофонот е доволно соодветен? Ние ќе ги разгледаме овие прашања токму сега.

Подобрувањата на програмата, како и функционалностите се значајни за Bluetooth слушалките

Повеќето безжични аудио производи доаѓаат со сопствена апликација за слушалки kz, иако ова може да изгледа како индиректен начин за собирање информации за вас, но некои апликации обезбедуваат и валидни ресурси. Најважната употреба што може да ја понуди апликацијата за слушалки е преминот кон подобрувања на фирмверот. Неколку компании имаат навика да управуваат со преместувањето до ажурирања, но сепак повеќето компании ги одржуваат своите апликации ОС агностик.

Сè додека должите iPhone, можеби сте запознаени со линијата kz AirPods слушалки на Apple, како и, во овој момент, слушалките. Луѓето од Google Mobile OS сè уште би можеле да ги користат слушалките, иако тоа е повеќе за оштетен пар слушалки отколку за непречено искуство.

Сепак, софтверските спецификации и придружните апликации за паметни телефони се одлични за повеќе од само основни ажурирања на фирмверот. Корисните алатки овозможуваат пристап до голем број ресурси како што се дигитални EQ модули, додадено прилагодување на контролата, прелистување слушалки и уште повеќе. Користењето на Sony Headphones Connect исто така ви овозможува да одредите дали сакате употребата да даде приоритет на трајноста на врската или нивото на аудио.

Слушалките имаат можност да собираат податоци за вашите потреби

Во случај слушалките да пристигнат со дополнителна апликација, сосема е веројатно апликацијата да собира информации од вас, па дури и да ги испраќа до трети лица. Бозе е вовлечен во критики низ вековите, исто како што Google е секогаш без сомневање. Секоја компанија флертува со собирање информации до кој било степен, или со закопување на клаузули за сериозност заедно со фантастични договори за услуги, или со принудување на одредени договори пред целосно да ги разберете спецификите на алатките. Да бидеме фер, нема сомнеж дека секоја компанија е подготвена да ве зароби или да ги испрати вашите податоци со цел да заработи пари, туку дека неколкумина ги користат за внатрешен маркетинг, како и за подобрување на вашите онлајн услуги. .

Речиси секој основен производител на слушалки, вклучувајќи го и Google, ви го олеснува откажувањето од собирање одредени информации во одредена поставка. Иако секако вреди малку труд или неколку е-пораки до претставник за техничка поддршка, скоро секогаш е можно да се избере да се деповрзат личните идентификатори од податоците собрани од интеракциите поврзани со корисникот. Јас го користам. Оние кои живеат во ЕУ, како пример за кажаното, имаат многу повеќе слобода од локалното население во САД, особено оние кои дури и не живеат во Калифорнија.

Собирањето податоци од слушалки никогаш не е шега, освен што ве замолуваме да ја прочитате, или во секој случај „CTRL+F“, обврската за овластување за смртен корисник и условите за располагање со употребата на слушалките што ги имате претпочитан . Нема сомнение дека се чувствувате удобно да ги напуштите компаниите за слушалки без разлика што ќе се случи со вашите лични податоци.

Слушалки за изолација на бучава наспроти слушалки за суспензија на силен шум

Последно ажурирање на 2023 / Поврзани врски / Слики од API за рекламирање производи на Amazon

Ова е една од оние работи кои звучат слично, иако претставуваат многу различни работи. Изолацијата на бучава значи дека уредот е физички поставен помеѓу слушателот и надворешниот шум, спречувајќи ја надворешната бучава да влезе во слушателот.

Поништувањето на стимулативниот шум (ANC) е поддржано на поинаков начин: производите со овозможен ANC имаат мали микрофони кои слушаат надворешни звуци; во некои случаи тие исто така врамуваат микрофони свртени кон внатрешноста, кои се соочуваат со резонанциите на внатрешниот слух. Следно, компјутерот на слушалките kz испраќа сигнал до друг сет на микрофони, така што тие произведуваат спротивен звучен бран (деструктивни пречки) со цел да се откаже звукот. Сето тоа се заснова на физиката, како и на карактеристиките на брановите, па како што можете да разберете, не е малку лесно да се постигне.

Ако сè ве тера да мислите дека суспензијата е ваша работа, има некои одлични решенија за продажба. Сигурно би очекувале сите звуци магично да исчезнат, но би се изненадиле колку звуци се испуштаат кога носите прифатливи слушалки.

Времетраењето на батеријата е важно, но само во одреден момент

Во зависност од тоа кој тип на безжични слушалки ќе ги купите, траењето на батеријата е или секако е голема грижа. Слушалките за во уво и десктоп имаат многу подолго траење на батеријата од безжичните слушалки, како и од вистинските безжични слушалки. Повеќето Bluetooth слушалки нудат најмалку 18 часа репродукција со едно полнење, а повеќето класични безжични слушалки ви даваат 8 часа репродукција во секој случај. Вистинските безжични слушалки во просек од 5-XNUMX часа слушање со едно полнење.

Сите типови на Bluetooth слушалки обично се поддржани со брзо купување. Вообичаено, ќе видите спецификации што вели дека нешто како 10 минути полнење ви дава еден час време за репродукција. Повеќето слушалки поддржуваат многу попристапен модел на брзо купување, кој е способен да обезбеди часови слушање по само 10 минути полнење.

На спортистите им требаат водоотпорни слушалки со IP-оценка

Сè додека често спортувате, ќе треба да купите пар слушалки или слушалки за да вежбате. Можеби изгледа како да се намалува буџетот за да изберете пар слушалки резервирани за салата, но никој не сака пар слушалки оштетени од вода. Мора да барате ефект кој заслужува рејтинг за одбрана за пристап (IP). Типична оцена за IP значи IPX4, местото каде што „X“ означува отпорност на прашина. Алпинистите, како и гимнастичарите, треба да купуваат слушалки отпорни на прашина, бидејќи честичките од креда може да го оштетат внатрешниот хардвер ако слушалките не се ни третираат правилно.

ако го поминувате денот на конференциски повици, инвестирајте во слушалки со широк микрофон

Последно ажурирање на 2023 / Поврзани врски / Слики од API за рекламирање производи на Amazon

Нивото на микрофонот претходно беше доцен концепт кога станува збор за купување слушалки, но ова утро тоа е многу интересна спецификација бидејќи сега многумина од нас се префрлени на далечински работни активности. Слушалките со најдобро ниво на микрофон се оние со надворешен бум микрофон, како и слушалки за забава, но има многу добри слушалки за конференциски повици, како и за деловни средини.игри. Во случај да ви треба големо место на работната маса, можеби ќе бидете носталгични за посветен микрофон.

Тагови:

Наталија
Наталија

Дигитален новинар за технологија.

ТехноБрејк | Понуди и прегледи
логото
Количката