Lollapalooza Шпанија 2023: Како да го гледате шоуто во живо и онлајн?

Последно ажурирање: [последно изменето]

Изданието на Lollapalooza Шпанија во 2023 година се одржува на 24, 25 и 26 март на патеката Interlagos, во Сао Паоло, а музичкиот фестивал исто така има загарантиран простор за стриминг онлајн.

Оние кои нема да можат да присуствуваат на фестивалот ќе имаат можност да ги гледаат главните програми на телевизија или на мобилни телефони. Ако сте еден од оние кои сакаат да уживаат во Lollapalooza 2023 од удобноста на вашиот тросед, дознајте како, каде и во кое време ќе се емитува настанот.

Lollapalooza Шпанија 2023: каде да го видите?

Lollapalooza Шпанија 2023: Како да го гледате шоуто во живо и онлајн?

Претставите на четирите сцени на Лолапалуза Шпанија 2023 година може да се видат на TV Globo, Multishow, Canal BIS и онлајн на G1 и Globoplay, со ексклузивен 4K сигнал и дополнителен сигнал отворен за оние кои не се претплатници на платформата за пренос.

Покрај преносот на програмите, покривањето на настанот може да го следите од Ана Клара, Деде Тејчер, Гилерме Гуедес, Кенија Саде и Лаура Висенте, со ексклузивни содржини на Globoplay и Multishow.

Глобоплеј

Во Globoplay, преносот ќе се врши преку Multishow за оние кои не се претплатници, под услов да се најавени, и преку Canal Bis за претплатниците.

Мултишоу

Multishow ќе емитува емисии од главните фази (Budweiser и Chevrolet) на платежниот канал, исто така обезбедувајќи 4K сигнал за претплатниците на планот Globoplay+Canais.

БИС

Во Бис, можете исто така да гледате емисии во живо што се емитуваат од секундарните фази (Адидас и Пери).

G1

Преносот на концертите на Lollapalooza ќе можете да го гледате и на G1 со почеток од пладне. Ќе се емитуваат изведбите на првите песни од двете главни сцени (Бадвајзер и Шевролет) и сите песни од другите две сцени (Адидас и Пери).

ТВ Глобо

ТВ Глобо ќе има снимена компилација со најдобрите моменти од секој фестивалски ден. Во петок (24), специјалното започнува веднаш по програмата Conversa com Bial, во сабота (25) по Алтас Хорас и во недела (26) по Доминго Мајор.

Ви препорачуваме:  Озарки | 10-те најбрутални, тажни и шокантни смртни случаи на серијата на Нетфликс

Лолапалуза Шпанија Календар за 2023 година

Проверете ги распоредите и каде да ги видите:

петок (24)

Будвајзер сценарио

 • Сојузници: 12:00 – 12:30 часот
 • Бебе: 13:20 – 14:05 часот
 • Анавиторија: 15:00 – 15:45 часот
 • Мајка Мајка: 16:55 – 17:55 часот
 • Кали Учис: 7:05 – 8:05 часот.
 • Били Ајлиш: 21:15 – 22:45 часот.

Сценарио за Шевролет

 • Бриса Флоу: 12:30 – 1:15 часот
 • Црн вонземјанин: 14:10 – 14:55 часот
 • Скромен глушец: 3:50 - 4:50 часот
 • Конан Греј: од 18:00 до 19:00 часот
 • Лил Нас Х: 20:10 – 21:10 часот

Сценарио за Адидас

 • Габ Фереира: 12 часот – 12:30 часот.
 • Растение и корен: 13:20 – 14:05 часот
 • Суки Вотерхаус: од 15:00 до 15:45 часот.
 • Топло млеко: 4:55 – 5:55 часот.
 • Поло и леб: 7:05 – 8:05 часот
 • Rise Against: 9:15 – 10:15 часот.

Сцената на Пери од Џони Вокер Блонд

 • Курол: 12:00 – 12:30 часот
 • Алин Роча: 12:45 – 13:15 часот
 • Медици: 13:30 – 14:15 часот
 • Öwnboss: 14:30 – 15:15 часот
 • Девочка: 15:30 – 16:30 часот
 • Нора во Чиста: 16:45 – 17:45 часот
 • Педро Сампајо: 18:00 – 19:00 часот
 • Џон Самит: 7:15 – 8:15 часот.
 • Гордон Сити: 20:30 – 21:30 часот
 • Клептон: 21:45 – 22:45 часот.

Сабота (25)

Будвајзер сценарио

 • Муламба: 12:00 – 12:30 часот
 • Тасија Реис: 13:05 – 13:45 часот
 • Људмила: 14:40 – 15:35 часот.
 • Молови: 16:45 - 17:45 часот.
 • 1975: 18:55 – 19:55
 • Twenty One Piløts: 1:30 – 23:00 часот

Сценарио за Шевролет

 • Медула: 12:30 – 13:00 часот
 • Гилсонс: 13:50 – 14:35 часот.
 • ЈУНГБЛУД: 15:40 – 16:40 часот
 • Зависност на Џејн: 5:50 – 6:50 часот.
 • Таме Импала: 20:00 – 21:25 часот

Сценарио за Адидас

 • Ана Франго Елетрико: 12:00 – 12:30 часот
 • Керол Биазин: 13:05 – 13:45 часот
 • Штета: 14:40 – 15:35 часот.
 • Филипе Рет: 16:45 – 17:45 часот
 • Софи Тукер: 18:55 – 19:55 часот
 • Мелани Мартинез: 21:35 – 22:35 часот.

Сцената на Пери од Џони Вокер Блонд

 • Валентина Луз: 12:00 – 12:30 часот
 • Мелани Риб: од 12:45 до 13:15 часот.
 • Бинарих: 13:30 – 14:15 часот
 • Д-Нокс: 14:30 - 15:15 часот.
 • Ели Иваса: од 15:30 до 16:15 часот
 • Алманах: 16:30 – 17:30 часот
 • Лиу: од 17:45 до 18:45 часот
 • Мочак: 19:00 – 20:00 часот
 • Виолетова диско машина: 20:15 – 21:15 часот
 • Џејми XX: 21:45 – 23:00 часот
Ви препорачуваме:  10-те најгледани филмови во неделата (26)

недела (26)

Будвајзер сценарио

 • Лариса Луз: 12:40 – 13:20 часот
 • Рашид: 14:15 – 15:15 часот.
 • L7NNON: 16:25 – 17:25
 • Тове Ло: од 18:35 до 19:35 часот
 • Дрејк: 21:00 - 22:30 часот.

Сценарио за Шевролет

 • Број Теди: 12:00 – 12:35 часот
 • Ваш: 13:25 – 14:10
 • Os Paralamas Do Sucesso: 15:20 – 16:20
 • Зора: 17:30 – 18:30 часот
 • Розалија: 19:40 – 20:55 часот

Сценарио за Адидас

 • Црна пантера: 12:40 – 1:20 часот.
 • Или Грило: 14:15 – 15:15 часот.
 • Розата: 16:25 – 17:25
 • Baco Exu do Blues: 18:35 – 19:35 часот
 • Цигари после секс: 9-10 часот

Сцената на Пери од Џони Вокер Блонд

 • Керол Зајберт: 12:00 – 12:30 часот
 • Камила Брунета: 12:45 – 13:15 часот
 • Декапз: 13:30 – 14:15 часот
 • Керол: 14:30 - 15:15 часот.
 • Санти: 15:30 – 16:15 часот
 • Време на покривот: 4:30 - 5:30 часот.
 • Dubdogz X KVSH: 5:45 до 6:45 часот.
 • Фред повторно: 7-8 часот
 • Алисон земјата на чудата: 20:15 – 21:15
 • Армин ван Бурен: 21:30 – 22:30 часот
1

Најавен паметен телефон Honor 90 Pro со Snapdragon 8 Plus Gen 1 и камера од 200 MP

A Honor го претстави овој понеделник (29) својот нов паметен телефон од висока класа Honor 90 Pro. Уредот има врвен хардвер со Qualcomm чипсет и премиум конструкција со две рамки за системот на задната камера. ...
2

Голум е толку лош што веќе се извини

„Господарот на прстените: Голум“ конечно беше објавена во последните неколку дена, и многу добро може да биде следната игра од типот „Crysis“, бидејќи е толку комплицирано да се одвива непречено. Сепак, додека првиот Crysis беше тежок за водење ...
3

Португалија може да ги забрани Huawei и другите кинески брендови во 5G технологиите

Португалија може да биде следната земја што ќе ја потврди забраната за кинеските производители и даватели на услуги поврзани со технологијата за поврзување на мобилни податоци 5G. Комисија за безбедносна евалуација дел од Канцеларијата на ...

Тагови:

Томи Бенкс
Ќе бидеме среќни да слушнеме што мислите

оставете одговор

ТехноБрејк | Понуди и прегледи
логото
Количката