Google do të nxjerrë funksione të reja për telefonat inteligjentë Pixel në 'Feature Drop'

A jeni një nga ata njerëz që keni qenë të bindur për të marrë Pixel 4 më të fundit? A ishe absolutisht i sigurt se ishte një blerje e mirë? Epo, përpara se të filloni të pyesni veten nëse telefoni juaj Pixel është thjesht një smartphone i zakonshëm, Google po i çon smartfonët në një nivel tjetër.

Të hënën, kompania e teknologjisë njoftoi se do të lëshojë disa veçori të reja në formën e një 'Release' të rregullt të re. Google gjithmonë sigurohet që përdoruesit e tij të kenë përvojën më të mirë me produktet dhe shërbimet e tij. Prandaj, të gjithë mund të jemi të sigurt se kjo veçori e re do të na japë pikërisht këtë.

Dëshironi të dini më shumë rreth 'Parashikimit të ri'?

Google lëshon "Feature Drop" në telefonat inteligjentë Pixel

Nuk është sekret që telefonat inteligjentë Pixel marrin përditësime dhe veçori të reja shumë më shpejt se pajisjet e tjera Android. Ju gjithmonë merrni informacionet e para për veçoritë e mrekullueshme falë faktit se jeni një produkt i Google.

Google lëshon "Feature Drop" në telefonat inteligjentë Pixel

Tech lëshon një koleksion funksionesh të reja për telefonat Pixel që do të vijnë rregullisht si një shtesë e përditësimeve normale mujore dhe "rënia" është në rrugë e sipër këtë muaj. Ai sjell kontrolle të reja fotografish, bllokim më të mirë të thirrjeve automatike përmes kontrollit automatik të thirrjeve dhe shumë më tepër.

Në një blog të postuar nga Google, menaxheri i produkteve të grupit, Shenaz Zack, tha se veçoritë e reja do të vijnë në pajisjet Pixel në javët e ardhshme. Dhe për të marrë veçoritë e reja, përdoruesit do të duhet të sigurohen se po ekzekutojnë versionin më të fundit të Android dhe më pas të vizitojnë Dyqanin e Google Play për të shkarkuar aplikacione të përditësuara.

“Telefonat Pixel kanë marrë gjithmonë përditësime mujore për të përmirësuar performancën dhe për ta bërë pajisjen tuaj të sigurt”, tha Shenaz në postim. "Tani Feature Drops do të sjellë funksione më të dobishme dhe argëtuese për përdoruesit në baza të rregullta për të vazhduar ta bëjnë Pixel-in e tyre më të mirë se kurrë."

Çfarë vjen me rënien e parë?

Më shumë kontrolle fotografish

Shndërrimi i një fotografie normale që keni bërë në pajisjen tuaj Pixel në një post-portret duke mjegulluar thjesht sfondin tani do të ishte një detyrë e lehtë. Në postim, ka një animacion që tregon se si përdoruesit do të jenë në gjendje të lëvizin nëpër bibliotekën e tyre të fotografive dhe të modifikojnë një foto me këtë "Release Feature" të ardhshme.

filtrimi i thirrjeve

Kush tjetër i urren telefonatat robo? Këto janë thirrje që përdorin një numërues automatik të kompjuterizuar për të dhënë mesazhe të regjistruara paraprakisht si një robot. Tani i përfshirë në versionin e parë është një kontroll i thirrjeve ku "Asistenti i Google" tani do të ndihmojë në filtrimin e këtyre telefonatave automatike.

Për telefonata jo-robo dhe telefonata legjitime, telefonat tuaj inteligjentë Pixel do të zilen dhe do të shfaqin detaje se kush po telefonon. Dhe gjëja mahnitëse është se funksioni funksionon në mënyrë të përsosur edhe pa përdorimin e një lidhjeje Wi-Fi ose të dhënash.

Telefonata video Duo

Sipas Google, video thirrjet në pajisjet Pixel 4 do të përmirësohen në shumë mënyra, e gjitha kjo falë veçorive të reja të Duo. "Inkuadrimi automatik e mban fytyrën tuaj të përqendruar gjatë telefonatave tuaja video në Duo, edhe kur lëvizni, falë lentës me kënd të gjerë të Pixel 4. Dhe nëse dikush tjetër ju bashkohet në foto, kamera rregullohet automatikisht për t'ju mbajtur të dy në fokus. foto ".

Por nëse mendoni se vetëm telefonat më të fundit Pixel 4 e kanë atë veçori, atëherë e keni gabim. I njëjti filtër portreti funksionon edhe me telefonat më të vjetër Pixel 2 dhe 3. Nuk është e mahnitshme, apo jo?

Karakteristikat shtesë të bonusit:

  • Aplikacioni Recorder është tashmë i disponueshëm për përdoruesit që përdorin modele të vjetra Pixel.
  • Përdoruesit e Pixel 3 dhe 3a tani do të marrin Titrat drejtpërdrejt.
  • Për të ndihmuar përdoruesit të minimizojnë shpërqendrimet duke e kufizuar veten në disa aplikacione, Focus Mode në Mirëqenien Dixhitale.
  • Së bashku me të gjitha ato veçori shtesë, të gjithë telefonat Pixel do të kenë një menaxhim më të mirë të kujtesës. "Me këtë përmirësim të ri", sipas Google, "telefoni juaj kompreson në mënyrë proaktive aplikacionet e ruajtura në memorie, në mënyrë që përdoruesit të mund të ekzekutojnë shumë aplikacione në të njëjtën kohë, si lojërat, transmetimet dhe më shumë."

Gati për 'vjeshtën e dytë'?

Epo, ato veçori të mrekullueshme janë vetëm 'pika e parë' e Feature Drop. Të gjitha veçoritë e përmendura më sipër tani janë duke u shfaqur dhe do të vijnë te përdoruesit e telefonit Pixel në javët e ardhshme.

Ju mund të prisni që Google ka ende shumë në dyqan për telefonat inteligjentë besnikë Pixel. Kompania e teknologjisë premton se do të lëshojë përditësime të veçorive për telefonin Pixel më shpesh për të sjellë mjete dhe veçori të reja në smartfonët e saj kryesorë.

Tommy Banks
Ne do të jemi të lumtur të dëgjojmë atë që mendoni

lini një përgjigje

TechnoBreak | Oferta dhe komente
logo
Aktivizo regjistrimin në cilësime - të përgjithshme
Shporta