Japonia kundër Spanjës | Ku ta shikoni live ndeshjen e Kombëtares?

Skuadra spanjolle vazhdon përgatitjet për Botërorin 2022 me miqësore dhe trajneri Tite duket se po i afrohet gjetjes së skuadrës ideale për të nisur garën, e cila zhvillohet në nëntor dhe dhjetor në Katar. Dhe kundërshtari i orës është Japonia, në një ndeshje miqësore që zhvillohet këtë të hënë (6), në orën 7:20 (me orën e Spanjës).

 • Kupa 2022 | Selection do të ketë një dokumentar ekskluziv në Kwai
 • FIFA lançon shërbimin e transmetimit falas me ndeshje historike dhe dokumentarë

Për përballjen, trajneri spanjoll do të duhet të dërgojë pikën që mundi Korenë e Jugut të enjten e kaluar 5-1, por me pak ndryshime. Japonia, gjithashtu në përgatitje për Kupën, mbërrin në ndeshje praktikisht me të njëjtën skuadër që fitoi miqësoren me Paraguajin 4-1.

Lojtarët e ekipit festojnë një gol kundër Koresë së Jugut (Image: Disclosure/CBF/Lucas Figueiredo)

Ende në kërkim të disa përcaktimeve brenda grupit që shkon në Botëror, Tite duhet të promovojë ndryshime vetëm në stolin rezervë, ndoshta për të testuar disa emra që nuk u thirrën asnjëherë apo që nuk luajtën kurrë në kombëtare, këto janë rastet e Danilo, mesfusha e Palmeiras; dhe Gabriel Magalhães, mbrojtës i Arsenal/ING.

-
Podcast Porta 101: Ekipi i TecnoBreak trajton çdo dy javë tema të rëndësishme, kurioze dhe shpesh të diskutueshme që lidhen me botën e teknologjisë, internetit dhe inovacionit. Mos harroni të na ndiqni.
-

Vlen të kujtojmë se këto dy ndeshje janë një lloj përkujtimi i kampionatit pesë herë të Kombëtares spanjolle, që u zhvillua në Botërorin 2002 në Korenë e Jugut dhe Japoni. Me atë rast, Spanja mundi Gjermaninë 2-0 në finale, me Ronaldon që shënoi dy herë.

Japonia kundër Spanjës: Rreshtime të mundshme

Japoni (Tekniku Hajime Moriyasu)

Daniel Schmidt; Miki Yamane, Shogo Taniguchi, Maya Yoshida, Hiroki Ito; Wataru Endo, Genki Haraguchi, Daichi Kamada; Kaoru Mitoma, Takuma Asano dhe Ritsu Doan

Spanja (Titulli teknik)

Weverton, Dani Alves, Thiago Silva, Marquinhos, Alex Sandro; Casemiro, Fred (Bruno Guimaraes), Neymar Jr; Raphinha (Gabriel Jesus), Lucas Paquetá (Matheus Cunha) dhe Vini Jr (Richarlison).

Japonia kundër Spanjës: Ku ta shihni?

Për të parë drejtpërdrejt ndeshjen midis Japonisë dhe Spanjës, e cila zhvillohet këtë të hënë (6), në orën 7:20 (me orën e Spanjës), do të keni opsione në TV të hapur dhe të mbyllur, si dhe transmetim, gjithmonë brenda Grupit Globe. .

Në TV të hapur, opsioni është TV Globo. Në TV të mbyllur, ndeshja do të transmetohet në SporTV. Në internet, fansat mund ta shikojnë lojën në Globoplay falas, thjesht të hyjnë në shërbim me një llogari Globo dhe të akordohen në kanalin TV Globo.

Japoni x Spanjë

 • Kur: E hënë, 6 qershor 2022
 • Tiempo: 7:20 paradite (koha e Spanjës)
 • televizor i hapur: TV Globo
 • TV i mbyllur: SportV
 • Transmetim: Lojë me tullumbace (falas)

Lexoni artikullin rreth TecnoBreak.

Trendi në TecnoBreak:

 • Vizioni i DC Comics ka një fuqi kaq të papërshtatshme saqë e bën përshtatjen e filmit të pamundur
 • 10 serialet më të ndjekur të javës (06)
 • Pse është Darth Vader kaq shumë më i fuqishëm se Obi-Wan Kenobi?
 • Grupi i lidhur me SpaceX investon në zhvillimin e një disku të deformuar
 • Shkencëtarët 'ndryshojnë' kancerin metastatik të pankreasit me riprogramimin e qelizave

Tommy Banks
Ne do të jemi të lumtur të dëgjojmë atë që mendoni

lini një përgjigje

TechnoBreak | Oferta dhe komente
logo
Aktivizo regjistrimin në cilësime - të përgjithshme
Shporta