Unaza Elden është arti më i bukur i krijuar, thotë Elon Musk

Elon Musk, një miliarder i famshëm i cili ende është duke vendosur nëse do të blejë vërtet Twitter, beson se Unaza Elden është një nga gjërat më të mira të krijuara ndonjëherë nga njerëzit.

Përmes Twitter, figura kontroverse e botës teknologjike shkroi një lavdërim të jashtëzakonshëm për punën e From Software, Elden Ring, një nga momentet më të rëndësishme të vitit 2022, pavarësisht se çfarë mund të bëhet në pjesën tjetër të vitit.

Elden Ring është bërë një kolos në nivelin e më të mëdhenjve në industri dhe Musk as nuk dyshon se shkon përtej videolojërave për meritat e veta.

"Unaza Elden, e përjetuar në tërësinë e saj, është arti më i bukur që kam parë ndonjëherë," tha Elon.

Kur u pyet për karakterin e tij, Elon u përgjigj se "Magjistar i fuqishëm, por i denjë me shpatë/katana. Nesër do t'ju tregoj fotot e ndërtimit tim.”

Elon Musk ka ndarë dashurinë e tij për Elden Ring në të kaluarën, por tani sugjeron se ai e ka mbaruar lojën dhe është krejtësisht i dashuruar me punën e From Software. Ne presim fotot tuaja të ndërtimit.


https://www.eurogamer.pt/elden-ring-e-a-mais-bela-arte-criada-diz-elon-musk

Tommy Banks
Ne do të jemi të lumtur të dëgjojmë atë që mendoni

lini një përgjigje

TechnoBreak | Oferta dhe komente
logo
Aktivizo regjistrimin në cilësime - të përgjithshme
Shporta