Xiaomi planifikon të lançojë një smartphone me një kamerë 108 megapikselë, sipas një vështrimi të fshehtë

Në një ngjarje globale të mbajtur në Pekin, Xiaomi zbuloi se do të lançojë një smartphone me një sensor 64 megapiksel më vonë këtë vit. Por prisni, ka edhe më shumë. Telefoni i ardhshëm do të ketë gjithashtu një sensor të kamerës Samsung ISOCELL "ultra të qartë" 108 megapikselë.

Tani, le ta vendosim atë në perspektivë: kjo është rezolucion 12,032 x 9,024. Kjo rezolucion është diçka që nuk do ta prisni nga një telefon në xhep, por nga kamerat me format të mesëm.

Një smartphone Redmi me 64 megapikselë do të lançohet më vonë këtë vit

Xiaomi ngacmon një smartphone 108 megapiksel

Telefoni që përmban kamerën 64 megapiksel është linja buxhetore e Xiaomi - Redmi. Sensori 64 megapiksel do të përdorë sensorin 1 MP GW64 të Samsung për të ofruar imazhe të vërteta. Samsung thotë se teknologjia ISOCELL Plus ndihmon në reduktimin e zhurmës duke "minimizuar humbjen optike dhe reflektimin e dritës".

Një veçori tjetër e shkëlqyer e sensorit është ISO inteligjente. Në thelb rregullon ndjeshmërinë ISO bazuar në ndriçimin e ambientit që e shndërron dritën në sinjale elektronike. Ky funksion mbështet një teknologji të konvertimit të fitimit të dyfishtë (DGC) që kalon në ISO të ulët kur ekspozohet në mjedise të ndritshme dhe ISO të lartë kur ekspozohet në mjedise të errëta.

Redmi do të prezantojë smartfonin 64 megapiksel që do të lansohet në tremujorin e katërt
Redmi do të prezantojë smartfonin 64 megapiksel që do të lansohet në tremujorin e katërt

Imazhet që do të merrni nga sensori 64 megapikselë do të kenë një rezolucion prej 9248 x 6936 piksele. Për më tepër, sensori gjithashtu vjen me HDR në kohë reale deri në 100 decibel.

Tommy Banks
Ne do të jemi të lumtur të dëgjojmë atë që mendoni

lini një përgjigje

TechnoBreak | Oferta dhe komente
logo
Aktivizo regjistrimin në cilësime - të përgjithshme
Shporta