Apple shton një tjetër produkt tërheqës në kategorinë e tij vintage

Altoparlant inteligjent Echo Dot

Apple sapo ka zgjeruar listën e modeleve vintage me shtimin e një telefoni më të mençur. I fundit që hyri në këtë kategori është iPhone 6, i lansuar në vitin 2014.

Hyrja e kësaj pajisjeje në këtë kategori do të thotë që për momentin nuk do të inkorporojë mbështetjen zyrtare të Apple. Megjithatë, kompania do të vazhdojë të shesë pjesë për të njëjtën shumë gjatë dy viteve të ardhshme.

iPhone 6 është produkti më i fundit vintage i Apple

Ky tranzicion u konfirmua nga Apple jonë në faqen e saj zyrtare. Në këtë mënyrë i përfundon jeta një prej artikujve më të rëndësishëm të markës, pasi ishte i pari që doli në treg me një ekran 4,5 inç.

6 iphone

Për momentin nuk ishte e mundur të sigurohej zyrtarisht një kopje e iPhone 6 nga viti 2019. Pikërisht në atë moment ky telefon i aftë humbi përputhshmërinë me versionin më të fundit të platformës mobile të Apple, kështu që nuk u shit për momentin.

Hyrja në kategorinë vintage të Apple gjenerohet pesë vjet pas përfundimit të komercializimit të një pajisjeje. Megjithatë, ajo do të vazhdojë të marrë pjesë zyrtare nga kompania amerikane deri në shtatë vjet pas përfundimit të marketingut të saj.

Nga ana programore, iPhone 6 do të vazhdojë të marrë përditësime të caktuara të sigurisë. Megjithatë, mos prisni që kjo të zgjasë shumë më gjatë, në këtë moment në kohë më në fund është jashtë të preferuarave të teknologjisë.

iPhone 6 u prezantua në vitin 2014 dhe futi në një epokë unike për telefonat e aftë nga Apple. Ky ishte i pari që mburrej me një ekran 4,5 inç, i konsideruar i madh për ato kohë.

Gjithashtu kishte një ekran Retina me rezolucion HD, 1 GB RAM dhe një kamerë me rezolucion 8 MP. Procesori i tij ishte një Apple A8 me 2 bërthama përpunuese që funksiononin në 1,4 Ghz.

Mund t'ju interesojë:  Samsung Galaxy S23 Ultra mund të jetë krejtësisht i ndryshëm nga Galaxy S22

Redaktorët e TecnoBreak këshillojnë:

Tommy Banks
Ne do të jemi të lumtur të dëgjojmë atë që mendoni

lini një përgjigje

TechnoBreak | Oferta dhe komente
logo
Aktivizo regjistrimin në cilësime - të përgjithshme
Shporta