Fortnite | Si të hapni derën sekrete në Indiana Jones

Altoparlant inteligjent Echo Dot

Gjuetari i dhuratave Indiana Jones ka mbërritur në Fortnite më 6 korrik, me një sërë detyrash dhe lëkurash speciale. Megjithatë, një nga ato kërkime i ka ngatërruar disa lojtarë: hapja e derës sekrete përtej dhomës kryesore në Altarët e Përzier.

 • Fortnite | Si të përdorni pushkën AE
 • Fortnite | Si të merrni lëkurën e Indiana Jones

Ky konfuzion ka ndodhur sepse ka një enigmë për t'u zgjidhur. Shikoni si ta bëni këtë më poshtë.

Misioni është thelbësor për të siguruar lëkurën e Indiana Jones (Foto: Zbulimi / Epic Games)

Si të hapni derën sekrete në Indiana Jones

 1. Së pari, shkoni te altarët e përzier. Mund ta gjeni në hartën e lojës dhe madje të vendosni një shënues.
 2. Tani, gjeni katër gurë të pikturuar përreth vendit dhe shkruani (ose mësoni përmendësh) figurat mbi to, në rendin e duhur. Dizenjot ndryshojnë çdo lojë, domethënë nuk do të jenë kurrë të njëjta.
  Vizitoni shkëmbinjtë në rendin e treguar (Foto: Riprodhimi/Rrjetet Sociale)

  3. Pasi të vizitoni katër shkëmbinjtë, drejtohuni te dera sekrete, e vendosur nën tokë.

  4. Rrotulloni shkëmbinjtë derisa kombinimi të jetë identik me simbolet e gjetura, në rendin e duhur.

  5. Pas vendosjes së fotografive në rendin e duhur, dera e përparme do të hapet. Do t'ju duhet të kaloni nëpër një korridor plot kurthe; për ta kaluar, vraponi me shpejtësi të plotë dhe rrëshqisni. Mundësisht ta bëni këtë me shëndet dhe mbrojtje të plotë.

  6. Tani, kërkoni një vendkalim sekret, të fshehur nga një bimë.

Ne po flasim për këtë pasazh këtu (Pamja e ekranit: Felipe Goldenboy/TecnoBreak)

Sapo të kaloni këtë hyrje, do të përfundoni kërkimin! Në vend, ende, do të gjeni dy sënduk të veçantë dhe një totem me shumë shufra ari. Por kujdes: një shkëmb do të bjerë më pas; kështu që vraponi!

-
TecnoBreak në Youtube: lajme, rishikime të produkteve, këshilla, mbulim ngjarjesh dhe shumë më tepër! Abonohuni në kanalin tonë në YouTube, çdo ditë ka një video të re për ju!
-

Fortnite është falas për t'u luajtur në internet dhe disponohet në konsolat PlayStation, Xbox, Switch dhe PC, si dhe telefonat Android dhe iOS (nëpërmjet Xbox Cloud Gaming).

 • Abonohuni në Ofertat e TecnoBreak dhe merrni promovimet më të mira në internet direkt në telefonin tuaj celular!

Lexoni artikullin rreth TecnoBreak.

Trendi në TecnoBreak:

 • 5 arsye për të mos blerë Chevrolet Spin
 • Foshnja e lindur me katër krahë dhe katër këmbë në Indi
 • Porsche më e zezë në botë bëhet 'kurthi i vdekjes' i Japonisë
 • Mënyra se si flini mund t'ju mbrojë nga sëmundjet neurodegjenerative
 • 8 foto të bukura të perëndimit të diellit në Mars

Tommy Banks
Ne do të jemi të lumtur të dëgjojmë atë që mendoni

lini një përgjigje

TechnoBreak | Oferta dhe komente
logo
Aktivizo regjistrimin në cilësime - të përgjithshme
Shporta