imazhe dhe gif per urime 8 Dhjetor

Ka ardhur data 8 dhjetor dhe bashkë me të edhe nisja zyrtare e festave të Krishtlindjeve. Këtu ju lëmë disa kartolina dhe gif që mund t'u dërgoni kontakteve tuaja për t'u uruar atyre fat në festën e ngjizjes së papërlyer.

Nga shkrimi Inovacion

0 VEPRIMET

koment share mbyll

Është zyrtare. Të gjitha përgatitjet për Krishtlindje mund të fillojnë. Sot, më 8 dhjetor, bota katolike feston Konceptimin e Papërlyer, një dogmë e shpallur nga Papa Piu IX në vitin 1854. Sipas kësaj dogme, Maria u ruajt nga mëkati origjinal kur mbeti shtatzënë Jezusin. Festa nuk njihet nga Kisha Ortodokse dhe është as që festohet nga protestantët.

Nga një këndvështrim më laik, 8 dhjetori konsiderohet koha kur fillojnë zyrtarisht festat e Krishtlindjeve. Tradicionalisht, kjo është dita kur pema e Krishtlindjes shkulet dhe shtëpia mobilohet me kurora, drita me ngjyra dhe skena të lindjes së Krishtit, me vëmendje të veçantë kursimit të energjisë.

Nëse jeni apo jo besimtar, më poshtë do të gjeni një sërë imazhesh dhe gif-sh për t'i shkarkuar falas dhe për t'ua dërguar miqve apo të dashurve tuaj për t'i uruar fat. Për ata që jetojnë në Milano, festimi dyfishohet: në fakt, më 7 dhjetor ne festojmë Sant'Ambrogio, shenjt mbrojtës i qytetit. Për milanezët është dita kur mbillet pema dhe kur fillon zyrtarisht periudha e Krishtlindjeve.

Përshëndetje dhe Gëzuar festën e ngjizjes së papërlyer: imazhet më të bukura për t'u shkarkuar

1670475787 243 Immaculate Happy Birthday 2022 imazhe dhe gif për
1670475788 405 Immaculate Happy Birthday 2022 imazhe dhe gif për
1670475789 836 Immaculate Happy Birthday 2022 imazhe dhe gif për
1670475791 800 Immaculate Happy Birthday 2022 imazhe dhe gif për
1670475792 66 Immaculate Happy Birthday 2022 imazhe dhe gif për
1670475793 995 Immaculate Happy Birthday 2022 imazhe dhe gif për

Shkarkim falas i gif-ve për të uruar një ngjizje të lumtur të Papërlyer

Gëzuar ditëlindjen imazhe dhe gif të papërlyer 2022 për
1670475794 753 Urime ditelindjen e persosur 2022 imazhe dhe gif per
1670475795 429 Urime ditelindjen e persosur 2022 imazhe dhe gif per

Vazhdo të lexosh në Netcost-security.fr Devices Technology

0 VEPRIMET

koment share mbyll

Tommy Banks
Ne do të jemi të lumtur të dëgjojmë atë që mendoni

lini një përgjigje

TechnoBreak | Oferta dhe komente
logo
Aktivizo regjistrimin në cilësime - të përgjithshme
Shporta