lajm

Përparimet teknologjike në treg po bëjnë që të gjithë sytë e planetit të shikojnë këto risi të reja. Njerëzit janë gjithnjë e më të vetëdijshëm për revolucionin që po krijojnë teknologjitë e reja dhe dixhitalizimi.

Është më shumë një domosdoshmëri sesa një interes normal për teknologjinë më të fundit. Pavarësisht nëse është një person që mendon për një startup apo një investitor normal biznesi që kërkon të ardhura alternative përmes tregtimit, të gjithë duhet të jenë të vetëdijshëm se si është tregu me këto teknologji të reja.

Top 10 faqet e internetit të lajmeve teknologjike

Vitet e fundit gjithashtu i kanë mësuar qytetërimit njerëzor rëndësinë e teknologjisë nga një fazë shumë e vogël e funksionimit në një fazë shumë komplekse të funksionimit.

Dhe me teknologjinë që transformohet çdo tremujor, çdo vit është bërë një domosdoshmëri për të kontrolluar lajmet më të fundit rreth këtyre ndryshimeve.

Platformat e mediave sociale si Instagram dhe Facebook kanë qenë gjithashtu një vend kryesor për t'i hedhur një sy tendencave më të fundit, pasi këto platforma nuk ekzistonin 10 vjet më parë, por tani ato janë një pjesë e rëndësishme e jetës sonë.

Sipas një raporti, 79% e përdoruesve të internetit lexojnë bloget në mënyrë të rastësishme. Me këto blogje mbi taktikat e marketingut dixhital që duhen ndjekur dhe shumë aplikime të tjera të teknologjive të reja në sektorë të ndryshëm, përdoruesit mund të ndihmohen të kuptojnë të ardhmen e teknologjisë.

Lista e top 10 faqeve të lajmeve teknologjike

Këtu janë disa nga platformat kryesore të blogjeve që duhen ndjekur për të qëndruar të përditësuar me risitë dhe zhvillimet më të fundit në botën e teknologjisë:

Wired.com

Ky blog teknologjik u themelua në vitin 1993 nga themeluesit e tij, Louis Rossetto dhe Jane Metcalfe, të cilët u fokusuan kryesisht në mënyrën se si këto teknologji të reja në zhvillim kanë ndikuar në kulturën, ekonominë dhe politikën. Ai ofron rregullisht informacion të thelluar mbi tendencat aktuale dhe të ardhshme.

TechCrunch.com

Kjo faqe interneti amerikane u themelua në vitin 2005 nga Michael Arrington dhe më vonë iu shit AOL në një marrëveshje prej 25 milionë dollarësh. Është një nga faqet më të renditura ndër vite në mbulimin e fushave të teknologjisë. Artikujt e tij kanë anketa javore të investitorëve, analiza të përditshme të tregut privat, intervista për mbledhjen e fondeve dhe rritje, dhe këshilla për ndërtimin e një ekipi në mjedisin aktual të tregut.

TheNextWeb.com

Web Next është një tjetër nga blogjet më të rëndësishme në internet, duke ofruar informacion teknologjik të përditshëm për përdoruesit e internetit. Ai mbulon kryesisht udhëzues dhe tema që lidhen me biznesin, kulturën dhe teknologjinë. Gjithashtu, postoni artikuj të dobishëm në lidhje me pajisjet e ardhshme. Rekomandohet të lexoni dhe vizitoni këtë faqe interneti për të mësuar rreth veglave më të fundit. Gjëja interesante është se ai merr shtatë milionë vizita në muaj dhe më shumë se dhjetë milionë shikime faqesh në muaj.

digitaltrends.com

Digital Trends është një tjetër nga qendrat më të mëdha për teknologjinë interesante, pajisjet e lojërave dhe udhëzuesit e stilit të jetesës. Ai përfshin gjithashtu udhëzues që lidhen me muzikën, makinat dhe fotografinë, etj.; dhe ndonjëherë shkruan edhe për lajmet e Apple.

TechRadar.com

Është faqja më e popullarizuar e veglave dhe lajmeve të teknologjisë në internet. Gjithashtu, ai ofron udhëzues të dobishëm në lidhje me tabletët, laptopët, celularët, etj. Po kështu, vlerëson llojet e ndryshme të pajisjeve inteligjente, celulare dhe tableta. Gjëja më e mirë është nëse jeni një dashnor i Android-it, atëherë kjo faqe interneti publikon gjithashtu lajme dhe udhëzues në lidhje me Android-in në faqen e internetit.

Technorati.com

Technorati është uebfaqja e teknologjisë më e dobishme dhe më e popullarizuar në botën e internetit, duke ndihmuar blogerët dhe pronarët e blogeve të teknologjisë për të marrë më shumë shikime në faqen e tyre të internetit dhe duke ofruar shumë udhëzues dhe lajme teknologjike cilësore. . Përveç kësaj, ai mbulon gjithashtu udhëzues në lidhje me Android, Apple, vegla dhe shumë më tepër.

businessinsider.com

Business Insider është i orientuar në sektorin e biznesit, duke arritur një rritje marramendëse në vetëm pak vite, falë përmbajtjes së lajmeve me cilësi të lartë në media, banka dhe financa, teknologji dhe sektorë të tjerë të biznesit. Faqja kryesore vertikale, Silicon Alley Insider, u lançua më 19 korrik 2007, i udhëhequr nga themeluesit e DoubleClick, Dwight Merriman dhe Kevin Ryan dhe ish-analisti i Wall Street Henry Blodget.

macrumors.com

MacRumors.com është një faqe interneti e fokusuar në lajmet dhe thashethemet rreth Apple. MacRumors tërheq një audiencë të gjerë të konsumatorëve dhe profesionistëve të interesuar për teknologjitë dhe produktet më të fundit. Faqja gjithashtu ka një komunitet aktiv të fokusuar në vendimet e blerjes dhe aspektet teknike të platformave iPhone, iPod dhe Macintosh.

venturebeat.com

VentureBeat është një media e fiksuar pas mbulimit të teknologjisë së mahnitshme dhe rëndësisë së saj në jetën tonë. Nga kompanitë më inovative të teknologjisë dhe lojërave (dhe njerëzit e mahnitshëm pas tyre) deri te paratë që fuqizojnë të gjitha, ato janë të përkushtuara për mbulimin e thelluar të revolucionit të teknologjisë.

Vox Recode

Platforma që u themelua nga Kara Swisher në 2014 dhe tani është në pronësi të Vox Media ka një përqendrim të fortë në kompanitë e Silicon Valley. Blogjet dhe artikujt e këtij mediumi mbahen me konsiderimin e disa gazetarëve dhe personaliteteve nga media më e rëndësishme në treg. Kjo platformë do t'ju lejojë të dini të ardhmen e teknologjisë dhe mënyrën se si po evoluon.

Mashable.com

E themeluar nga Pete Cashmreg në vitin 2005, kjo platformë është e njohur për platformën e saj globale të argëtimit dhe platformat multimediale. Është një faqe dixhitale me përmbajtje dhe argëtim për audiencën e saj globale me ndikim. Informon shikuesit për tendencat e teknologjisë në film, argëtim dhe industri të tjera.

cnet.com

Kjo faqe interneti, e themeluar nga Halsey Minor dhe Shelby Bonnie në vitin 1994, ndjek të gjitha ndryshimet në teknologjinë e konsumatorit. Ai u shpjegon shikuesve se si mund të thjeshtohet jeta me këto teknologji të reja. Ai gjithashtu ofron informacion mbi pajisjet dhe teknologjitë që mund të blihen.

TheVerge.com

Ajo u themelua nga Joshua Topolsky, Jim Bankoff dhe Marty Moe në vitin 2011 për t'u fokusuar më shumë në atë se si teknologjia mund të ndryshojë jetën e njerëzve të zakonshëm dhe çfarë mund të pritet nga e ardhmja. Faqja është gjithashtu në pronësi të VOX Media, e cila publikon udhëzues, podkaste dhe raporte. Ato ofrojnë një këndvështrim të personalizuar sipas zgjedhjes së shikuesit.

gizmodo.com

Kjo faqe interneti, e themeluar nga Pete Rojas në vitin 2001, ofron mësime mbi pajisje dhe teknologji të reja për t'i bërë shikuesit e saj më të informuar dhe më të vetëdijshëm. Ai është pjesë e rrjetit mediatik Gawker, i cili ofron opinione mbi dizajnin, teknologjinë, politikën dhe shkencën.

Engadget.com

Një tjetër mrekulli e Pete Rojas që u themelua në vitin 2004, filloi rrugëtimin e saj si një organizatë lajmesh. Platforma përmban opinione rreth filmave, lojërave, etj. Ata gjithashtu fokusohen në harduerin, teknologjinë e NASA-s dhe pajisjet e reja të teknologjisë për t'i mbajtur përdoruesit e tyre më të informuar.

GigaOm.com

Faqja ka një bazë përdoruesish prej mbi 6,7 milionë vizitorësh mujorë dhe u themelua nga Om Malik në 2006. Kjo platformë fokusohet në mënyrën se si teknologjia dhe risitë më të fundit po riformësojnë shekullin e XNUMX-të. Ai ka një vizion të gjerë për IoT, shërbimet cloud, etj.

Përfundim

Po bëhet mjaft sfidë të qëndrosh aktual dhe të gjesh përmbajtjen e duhur me këtë ndryshim të përditshëm në teknologji.

Me bloget që bëjnë kërkimin e duhur dhe duke u angazhuar vazhdimisht me këto teknologji, përdoruesit mund të kursejnë shumë kohë dhe para. Lista e mësipërme e blogeve të teknologjisë i ka të gjitha, nga teknologjitë e reja në zhvillim deri te transformimet e vjetra.

Megjithatë, lista nuk përfundon këtu, pasi faqet e reja të internetit me mënyra të reja për t'iu qasur lexuesve po shfaqen rregullisht. Mbani një sy në këtë hapësirë ​​për të mësuar më shumë rreth blogjeve të tjera të lajmeve të teknologjisë kur ato shfaqen.

TechnoBreak | Oferta dhe komente
logo
Shporta