Ngjarje

Teknologjia evoluon çdo ditë dhe ne duhet të jemi të përditësuar për të qenë produktiv. Ka shumë panaire teknologjike në mbarë botën që ju edukojnë për teknologjinë e re dhe ju japin njohuri të rëndësishme për produktet përpara se të dalin në treg.

Ngjarjet më të mëdha të teknologjisë për fansat e teknologjisë

Pjesëmarrja në konferenca është gjëja më e mirë që mund të bëni për biznesin tuaj të ardhshëm. Ato ofrojnë gjithashtu një mundësi të rëndësishme për investitorët që kërkojnë financim. Ngjarjet teknologjike janë një pjesë thelbësore e jetës sonë që përhapin lajmet më të fundit nga bota teknologjike. Këtu janë ngjarjet më të mëdha të teknologjisë që duhet të merrni pjesë për të qëndruar të përditësuar.

techfest

Ku: IIT Mumbai, Indi

Techfest është një festival vjetor teknologjik i organizuar nga Instituti Indian i Teknologjisë, i vendosur në Mumbai, Indi. Organizohet çdo vit nga një organizatë studentore jofitimprurëse. Filluar në vitin 1998, gradualisht është bërë ngjarja më e madhe e shkencës dhe teknologjisë në Azi. Të tre ngjarjet organizojnë një shumëllojshmëri të gjerë ngjarjesh, të tilla si ekspozita, konkurse dhe seminare, duke tërhequr njerëz nga e gjithë bota. Të gjitha ligjëratat janë mbajtur nga personalitete të njohura nga e gjithë bota.

Mobile Kongresi Botëror

Ku: Fira de Barcelona, ​​Spanjë

Kongresi Botëror GSMA Mobile, i mbajtur në Katalonjë, Spanjë, është ekspozita më e madhe e industrisë celulare në botë. Fillimisht u quajt Kongresi Botëror GSM gjatë hapjes së tij në 1987, por u riemërua në emrin e tij aktual. Ai ofron një skenë të shkëlqyer për prodhuesit e celularëve, ofruesit e teknologjisë dhe pronarët e patentave nga e gjithë bota. Numri vjetor i vizitorëve është rreth 70.000 dhe në vitin 2014, më shumë se 85.000 njerëz morën pjesë në këtë ngjarje ndërkombëtare.

EGX-Expo

Ku: Londër dhe Birmingham, Angli

EGX dikur Eurogamer Expo është një nga ngjarjet më të mëdha në botë të lojërave video, që mbahet çdo vit në Londër që nga viti 2008. Ai fokusohet në lajmet e lojërave video, komentet e përdoruesve dhe më shumë. Ky është një ngjarje dy ose tre ditore që ofron një platformë të shkëlqyeshme për të shfaqur lojëra të reja nga seritë e njohura të lojërave video që nuk janë publikuar ende.

Ju gjithashtu mund të merrni pjesë në seancën e zhvilluesve, ku zhvilluesit diskutojnë të ardhmen e industrisë së lojërave video dhe shumë më tepër. Në vitin 2012, Eurogamer, së bashku me Rock, Paper, Shotgun Ltd., shpallën Rezzed, një shfaqje lojërash kompjuterike spin-off EGX. Më vonë mori emrin EGX Rezzed.

Expo elektronike të muzikës

Ku: Los Anxhelos, Kaliforni, Shtetet e Bashkuara

Electronic Entertainment Expo, i njohur më mirë si E3, është një shfaqje vjetore tregtare për industrinë e kompjuterave me qendër në Los Anxhelos. Mijëra prodhues të lojërave video vijnë tek ajo për të treguar lojërat e tyre të ardhshme. Fillimisht, kjo ekspozitë lejoi hyrjen vetëm për njerëzit që kishin lidhje me industrinë e lojërave video, por tani lejet lëshohen në një numër të caktuar për t'i mundësuar publikut të gjerë më shumë ekspozim. Në vitin 2014, më shumë se 50.000 adhurues të lojërave marrin pjesë në ekspozitë.

Nisja e Festivalit

Ku: San Francisko, Kaliforni, Shtetet e Bashkuara

Launch Festival është një nga platformat më të mira për sipërmarrësit e rinj dhe të frymëzuar që kërkojnë të lançojnë startup-in e tyre. Çdo vit, më shumë se 40 startup dhe më shumë se 10.000 njerëz marrin pjesë në këtë konferencë. Pjesëmarrësit hyjnë në një konkurs në të cilin ata konkurrojnë me startup-et e tjera, me fituesin që merr fonde fillestare dhe mbulim të konsiderueshëm mediatik. Objektivi kryesor i Festivalit Launch është të prodhojë teknologjitë më të avancuara në botë. Në përgjithësi, kjo është një ngjarje që duhet të marrë pjesë për këdo që dëshiron të hyjë në komunitetin fillestar.

VentureBeat Mobile Samiti

VentureBeat është një redaksi në internet që fokusohet në lajmet celulare, rishikimet e produkteve dhe gjithashtu pret konferenca të ndryshme të bazuara në teknologji. Nuk ka dyshim se celulari është e ardhmja dhe VentureBeat ofron mundësinë për të eksploruar teknologjitë aktuale. Një ekip ekspertësh nga fusha të ndryshme kontribuojnë me punën e tyre për të drejtuar këtë shkrim. Përveç Samitit të Mobile, organizon edhe shumë konferenca të tjera, si GamesBeat, CloudBeat dhe HealthBeat.

FailCon

FailCon është një nga ngjarjet më të mira për sipërmarrësit, zhvilluesit dhe projektuesit. Është shumë e rëndësishme që çdo sipërmarrës të studiojë dështimet e veta dhe të të tjerëve, në mënyrë që të përgatitet për të ardhmen. Kjo ngjarje bën të njëjtën gjë për të frymëzuar të pranishmit. FailCon u lançua në vitin 2009 nga Cass Phillipps, një planifikues ngjarjesh. Ata kanë punuar vetëm për startup-et që kanë dështuar dhe kanë ekspertë për të ofruar zgjidhje.

Prisni TechCrunch

TechCrunch Disrupt është një ngjarje vjetore e organizuar nga TechCrunch në Pekin dhe San Francisko. TechCrunch është një burim në internet për lajme dhe analiza teknologjike. Organizoni një konkurs për startup-et e reja për t'i prezantuar produktet e tyre shpikësve dhe mediave. Disa nga startup-et e nisura në TechCrunch Disrupt janë Enigma, Getaround dhe Qwiki. TechCrunch Disrupt u shfaq gjithashtu në një seri televizive të bazuar në startup-et e teknologjisë, Silicon Valley.

Konferenca TNW

Konferenca TNW është një seri ngjarjesh të organizuara nga The Next Web, një uebsajt lajmesh teknologjike. Ajo punëson vetëm 25 persona dhe 12 redaktorë në mbarë botën. Ata organizojnë një program për startup-et në fazat e hershme për të lançuar produktet e tyre dhe të kenë një shans për të takuar investitorë. Është një ngjarje e përkryer për sipërmarrësit që duan një mega-sipërmarrje ose kanë nevojë për disa zgjidhje për biznesin e tyre. Disa nga startup-et e suksesshme që janë lançuar në Konferencën TNW janë Shutl dhe Waze.

Konferenca e Lean Startup

Ku: San Francisko, Kaliforni, Shtetet e Bashkuara

Konferenca e Lean Startup është platforma e përsosur për të sapoardhurit në industrinë e teknologjisë. Filloi në vitin 2011 nga blogeri i kthyer në sipërmarrës Eric Ries. Pas dorëheqjes si CTO i faqes së rrjeteve sociale IMVU, ai e ktheu vëmendjen te biznesi i sipërmarrjes. Ai zhvilloi një filozofi të ligët startup për të ndihmuar startup-et të kenë sukses.

InfoShare

Ku: Gdansk, Poloni

InfoShare është konferenca më e madhe e teknologjisë në rajonin e Evropës Qendrore dhe Lindore, e mbajtur në një nga qytetet më të mëdha në Poloni. Konferenca mbledh së bashku startup dhe investitorë të ndryshëm. Gjithashtu ofron shumë për programuesit.

CeBIT

Ku: Hannover, Saksonia e Ulët, Gjermani

CEBIT është padyshim panairi më i madh i IT në botë, i cili mbahet çdo vit në panairet e Hanoverit, që ndodhet në Gjermani, panairi më i madh në botë. Ai tejkalon homologun e tij aziatik COMPUTEX dhe ekuivalentin e tij evropian tashmë të shpërbërë, COMDEX, në madhësi dhe pjesëmarrje totale.

Samiti i Inovacionit të Silicon Valley

Ku: Silicon Valley, Kaliforni, Shtetet e Bashkuara

Samiti i Inovacionit të Silicon Valley është ngjarja kryesore vjetore për sipërmarrësit dhe investitorët kryesorë. Ai u hap në verën e vitit 2003. Samiti u fokusua në diskutimin e nivelit të lartë midis pjesëmarrësve dhe sipërmarrësve të suksesshëm mbi tendencat dixhitale.

Ai mbështeti dhjetëra kompani për të rritur biznesin e tyre nga fillestarët, duke përfshirë Salesforce.com, Skype, MySQL, YouTube, Twitter dhe shumë të tjera. Të gjithë njerëzit e biznesit inkurajohen të marrin pjesë në këtë ngjarje teknologjike për të qëndruar të përditësuar me zhvillimet më të fundit të teknologjisë në industrinë e tyre.

Konferenca CES (Elektronika dhe Teknologjia e Konsumatorit)

Ku: Las Vegas, Nevada, Shtetet e Bashkuara

CES është ndoshta konferenca e teknologjisë më e pritur në botë. Ngjarja tërheq më shumë se 150.000 fansa të teknologjisë, të cilët shijojnë produkte të konsumit nga më shumë se 4.000 ekspozues, nga të cilët 82% janë kompani të Fortune 500. Përveç kompanive të themeluara, disa qindra biznese të vogla që shfaqen gjithashtu shfaqin produktet e tyre këtu. Ndonëse, sipas të dhënave të disponueshme, CES nuk është eventi tipik i fokusuar tek startup-et, si shumica e atyre që zhvillohen sot, është diçka thelbësore për mediat ndërkombëtare.

TechnoBreak | Oferta dhe komente
logo
Shporta