Xiaomi 12 Pro – Smartfon 12+256 GB, ekran AMOLED 6.73” 120 Hz, Snapdragon 8 Gen 1, Kamera e Trefishtë 50 MP, 4600 mAh, 120 W Xiaomi HyperCharge, Vjollcë (Versioni ES + 3 vite luftë)

Mundësuar nga procesori më i avancuar i Qualcomm, Snapdragon 8 Gen 1, pajisja përfshin një çip të gjeneratës së ardhshme me një proces teknologjik të fundit 4nm. Ndërsa performanca e GPU-së është rritur me 30% për sa i përket paraqitjes së grafikëve dhe efikasiteti i energjisë është rritur me 25%. Xiaomi 12 Pro është në gjendje të ofrojë nivele të paprecedentë të performancës dhe efikasitetit të energjisë në krahasim me paraardhësin e tij
Xiaomi 12 Pro është i pajisur me një grup të teknologjisë së fundit me kamera të trefishta, duke përfshirë një kamerë kryesore 50 MP me sensor ultra të madh Sony IMX707, një kamerë me kënd ultra të gjerë 50 MP dhe një kamerë telefoto 50 MP. Sistemi kryesor i kamerës përmirëson aftësitë e mbledhjes së dritës me 120% në krahasim me gjeneratën e mëparshme të Xiaomi 11
Xiaomi 12 Pro është i pajisur me një grup të teknologjisë së fundit me kamera të trefishta, duke përfshirë një kamerë kryesore 50 MP me sensor ultra të madh Sony IMX707, një kamerë me kënd ultra të gjerë 50 MP dhe një kamerë telefoto 50 MP. Sistemi kryesor i kamerës përmirëson aftësitë e mbledhjes së dritës me 120% në krahasim me gjeneratën e mëparshme të Xiaomi 11
Përvoja vizuale gjithëpërfshirëse plotësohet gjithashtu nga një përvojë e jashtëzakonshme audio, duke mbuluar një gamë mahnitëse tingujsh dhe qartësi të shtuar. Xiaomi 12 Pro ka altoparlantë me katër altoparlantë falë SOUND BY Harman Kardon dhe është i pajtueshëm me Dolby Atmos
Xiaomi 12 Pro është i pajisur me teknologjinë Xiaomi HyperCharge 120 W. Me karikimin inteligjent gjatë natës, ai mëson rutinën e përditshme të karikimit të përdoruesve për të optimizuar shëndetin afatgjatë të baterisë së telefonit. Xiaomi 12 Pro gjithashtu përmban celularin e parë të vetëm 120 W të industrisë. Kur krahasohet me një bateri me dy qeliza me të njëjtin kapacitet të lartë prej 4600 mAh, Xiaomi 12 Pro çuditërisht arrin të arrijë një reduktim të trashësisë dhe densitetit të baterisë. Përveç kësaj, IC-ja ekskluzive e karikimit Surge P1 e Xiaomi rrit kapacitetin dhe fuqinë e baterisë, duke rritur kështu efikasitetin e saj të përgjithshëm të karikimit.

User Reviews

0.0 nga 5
0
0
0
0
0
Shkruani një përmbledhje

Nuk ka ende komente.

Bëhu i pari që komenton “Xiaomi 12 Pro – Smartphone 12+256 GB, Ekran AMOLED 6.73” 120 Hz, Snapdragon 8 Gen 1, Kamera e Trefishtë 50 MP, 4600 mAh, 120 W Xiaomi HyperCharge, Versioni Vjollcë 3”

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

Xiaomi 12 Pro – Smartfon 12+256 GB, ekran AMOLED 6.73” 120 Hz, Snapdragon 8 Gen 1, Kamera e Trefishtë 50 MP, 4600 mAh, 120 W Xiaomi HyperCharge, Vjollcë (Versioni ES + 3 vite luftë)
Xiaomi 12 Pro – Smartfon 12+256 GB, ekran AMOLED 6.73” 120 Hz, Snapdragon 8 Gen 1, Kamera e Trefishtë 50 MP, 4600 mAh, 120 W Xiaomi HyperCharge, Vjollcë (Versioni ES + 3 vite luftë)

$1.099,99

TechnoBreak | Oferta dhe komente
logo
Aktivizo regjistrimin në cilësime - të përgjithshme
Shporta