Propozimet më të mira për konsolat dhe videolojërat për t'u bërë dhurata

Në kohë feste apo festash, lindin pyetje rreth dhuratave për familjen, çiftet dhe miqtë. Këto janë momente për të menduar dhe kërkuar opsionet më të përshtatshme, sipas disponueshmërisë ekonomike, si dhe përpjekje për të marrë parasysh shijet dhe dëshirat e personit që do të marrë dhuratën.

Një nga propozimet që zakonisht është shumë i vlefshëm, aderues dhe i pranuar nga të gjithë brezat janë videolojërat. Ndonjëherë ato lidhen vetëm me fëmijërinë, por sot të rinjtë dhe të rriturit gjithashtu kënaqen me ndërveprim me pajisjet e lojërave në sport, gara, aventura, strategji dhe lojëra lufte.

Nëse dëshironi të dini propozimet e ndryshme të lojë, më pas do të zhvillojmë disa nga më të kërkuarat, të konsultuara dhe më të vlerësuarat në dyqane, biznese dhe tregje për furnizimet teknologjike. Prandaj, do të jeni në gjendje të kërkoni për opsionet që ju pëlqejnë më shumë, të vlerësoni modelet, markat, llojet e lojërave, konzolat dhe ofertat e çmimeve.

Ndër pajisjet më të spikatura për riprodhimin dhe praktikën e videolojërave është Xbox, një konsolë me fuqi, cilësi, dinamikë dhe realizëm të madh që i përket markës së njohur Microsoft, e cila e lansoi këtë pajisje në vitin 2019.

Në këtë mundësi do të mund të dini të gjitha detajet rreth konzollave Xbox, aksesorët e tij, pajisjet dhe veçoritë kryesore që mund t'ju lejojnë të përmirësoni performancën e tij dhe t'i bëni lojërat tuaja përvoja jashtëzakonisht reale dhe ndërvepruese.

Propozimet më të mira për video lojëra dhe konzolla

Propozimet më të mira për konsolat dhe videolojërat për t'u bërë dhurata

Brenda propozimit të tastierës së lojërave video që mund ta gjeni të disponueshme në dyqane dhe tregje elektronike, janë linjat e PlayStation, Nintendo, Xbox, konzollat ​​legjendare retro dhe konzolat portative që ju lejojnë t'i merrni kudo që të shkoni për të shijuar lojërat tuaja të preferuara.

Në anën e Nintendo, ju mund të gjeni modelin Switch Oled Pokemon Scarlet Violet Edition me një çmim të përgjithshëm prej 2.999 thembra, por me zbritjen 22% ju paguani 2.349 thembra. Do të gjeni një pajisje me kapacitet ruajtjeje 64 GB, fuqi midis 4 dhe 15 W, audio në modalitetin portativ dhe gjysmë portativ, me altoparlantë konsolë dhe një mbështetje të gjerë dhe të rregullueshme.

Sa i përket markës PlayStation, ju mund ta gjeni PS 5 Standard në ngjyrë të bardhë dhe material PVC, me ngarkim të shkathët dhe dinamik për shkak të diskut të tij SSD me shpejtësi të lartë në gjendje të ngurtë. Nga ana tjetër, do të gjeni aktivizues adaptues dhe audio 3D.

Kapaciteti i ruajtjes është 825, furnizimi me energji AC/DC, Wi-Fi, një kontroll, memorie RAM 16 GB dhe rezolucion 2160. Çmimi i shitjes është 3.599 thembra.

Nga ana tjetër, në lidhje me llojet e videolojërave, ju mund të zgjidhni sipas shijeve dhe preferencave tuaja. Në kategorinë sportive keni legjendarin dhe një nga më të shiturit si versioni FIFA 2023 për Nintendo Switch Latam me një çmim të përgjithshëm prej 193 thembra, por mund të paguani 135 thembra me 30% zbritje.

E njëjta lojë video, por për konsolën PlayStation 5, mund ta gjeni me një vlerë prej 399 thembra si çmim i përgjithshëm. Megjithatë, nëse përfitoni nga zbritja prej 53%, e paguani me 189 thembra. Ju do të jeni në gjendje të gjeni listat e përditësuara, detaje shumë të sakta, lëvizje reale, liga nga e gjithë bota dhe më shumë se 100 stadiume për të shfaqur aftësitë tuaja në një nga lojërat më të njohura.

Ju gjithashtu mund të gjeni në dyqanet e lojërave video në Peru për The Legend of Zelda Breath of the Wild për Nintendo Switch. Është një lojë eksplorimi, zbulimi dhe aventure ku kaloni nëpër shtigje të ndryshme duke vizituar tempuj historikë nga shumë rajone. Çmimi i përgjithshëm i shitjes së lojës është 299 thembra, por nëse përfitoni nga zbritja prej 30%, e merrni me 209 thembra.

Një tjetër mundësi e lojës në Nintendo Switch është trilogjia e Crash Racing + Crash bandicoot sane. Kjo video lojë e shkëlqyer me karting dhe qarqe me rrezik të lartë ju ofron adrenalinë të madhe dhe ju lejon të rritni shkathtësinë dhe aftësitë tuaja të drejtimit. Cmimi i pergjithshem i shitjes eshte 364 thembra por me 30% zbritje e blini me 255 thembra.

Përparësitë e linjës së konzollave Xbox

Nëse jeni duke kërkuar për një tastierë Xbox Series X, keni në dispozicion propozimin e markës Microsoft me modelin e saj të kapacitetit të ruajtjes 1 TB, lidhjen Wifi/Ethernet, 1 hyrje HDMI dhe 3 hyrje USB.

Është një pajisje shumë e sofistikuar, e pajisur me një sistem teknologjik më të fundit që ju ofron përvoja realiste, të shkathëta me një sasi të madhe detajesh.

Sa i përket Xbox One, ai është i disponueshëm në linjën e aksesorëve, kontrolluesi me valë W10 me lidhje USB, me kontroll dhe saktësi të madhe, i pajtueshëm me Xbox One dhe PC, kapacitet ruajtjeje 1 GB, ndezës impulsi, motorë dridhjesh, portë zgjerimi dhe 2,4 Transmetues RF GHz deri në 5 GHz Ofron një dizajn ergonomik dhe çmimi i tij i shitjes është 327 thembra.

Përveç kësaj, keni propozime për aksesorë në kategorinë Xbox 360, siç është rasti i kontrolluesit wireless të markës Generic. Lidhja e tij është përmes Bluetooth, ka një hyrje HDMI, është jashtëzakonisht i lëvizshëm, i lehtë, praktik dhe me një dizajn ergonomik që ju jep siguri dhe saktësi kur luani të gjitha videolojërat tuaja.

Leva përmban shkasat me pikë të sigurt, motorë të dyfishtë reagimi me dridhje dhe një iPad me tetë drejtime. Çmimi i tij i shitjes është 69,90 thembra.

Si përfundim, për këto festa mund të konsultoheni për propozimet më të mira të llojeve të ndryshme të videolojërave, konzollave dhe aksesorëve për ju, miqtë apo familjen tuaj. Ndër të gjitha opsionet, tastiera Xbox dhe aksesorët e saj ju garantojnë një funksionim shumë të saktë dhe efikas.

Bankat e tommy
Bankat e tommy

I apasionuar pas teknologjisë.

Ne do të jemi të lumtur të dëgjojmë atë që mendoni

   lini një përgjigje

   TechnoBreak | Oferta dhe komente
   logo
   Shporta