Çfarë është Nicegram?

Altoparlant inteligjent Echo Dot

Ju mund të keni dëgjuar për të më parë, ndoshta lidhur me çështje si pirateria për shembull, por ende nuk jeni të sigurt se çfarë është Nicegram. Shihni më poshtë për më shumë detaje rreth mesazherit duke përdorur një API të Telegramit!

  • Cili është ndryshimi midis grupit dhe kanalit në Telegram?
  • Thjesht fansa | Çfarë është ajo, çfarë duhet të jetë dhe çfarë është bërë faqja?

Çfarë është Nicegram dhe si funksionon?

Nicegram është një aplikacion i mesazheve të çastit i zhvilluar me Telegram API. Kjo do të thotë se është vizualisht i ngjashëm dhe ndan disa veçori të platformës origjinale, por ofron disa veçori të ndryshme.

Shihni se çfarë është dhe si funksionon Nicegram, një aplikacion mesazhesh që përdor Telegram API (Image: Playback/Nicegram)

Ndër to, vlen të theksohen disa, si mbyllja automatike e bisedave që nuk aksesohen shumë shpesh, mundësia e të paturit deri në dhjetë profile në vend të tre (siç u zbatua fillimisht në aplikacionin standard Telegram), dosjet dhe skedat e personalizuara dhe përcjellje anonime.

-
Porta 101 Podcast: Çdo dy javë ekipi i TecnoBreak merret me tema relevante, kurioze dhe shpesh të diskutueshme që lidhen me botën e teknologjisë, internetit dhe inovacionit. Mos harroni të na ndiqni.
-

Bashkohuni me kanalet e bllokuara nga Telegram

Një nga arsyet pse Nicegram u dallua është pikërisht sepse lejon dhe lehtëson aksesin në kanalet që janë të bllokuara në Telegram për kundërshtim me rregullat dhe politikat e sigurisë të vendosura nga kompania, domethënë, ato ndajnë një lloj përmbajtjeje pirate ose pornografike. .

A është e paligjshme përdorimi i Nicegram?

Ashtu si Telegrami, përdorimi i tij nuk është i paligjshëm. Ajo që nuk mund të bësh është thjesht të përdorësh një boshllëk mesazhesh për të hyrë në përmbajtje ilegalisht, ose edhe nëse është e ligjshme, nuk je i sigurt se nga ka ardhur.

Nuk është e pazakontë që një përmbajtje e tillë të përdoret për të përhapur viruse dhe malware. Prandaj, është gjithmonë e rëndësishme të kujdeseni për privatësinë dhe të dhënat tuaja, duke qenë gjithmonë të kujdesshëm kur hyni në lidhje ose faqe,

Një faktor tjetër për t'u marrë parasysh është se grupi në fjalë që po përpiqeni të hyni mund të jetë bllokuar nga Telegram për një arsye shumë të drejtë. Ju lutemi, mbani parasysh këtë kur përpiqeni të përdorni përmbajtje që është e bllokuar për shkelje të politikave të privatësisë.

A është i sigurt Nicegram?

Meqenëse Nicegram përdor bazën e kodeve të Telegramit, të gjitha bisedat tuaja individuale janë të koduara nga skaji në skaj. Meqenëse mesazheri është me burim të hapur, çdo përdorues mund ta aksesojë dhe ta shikojë atë përmes faqes së zhvilluesit në GitHub.

I zgjuar! Tani e dini se çfarë është Nicegram, si funksionon platforma dhe arsyet pse u zbulua.

Lexoni artikullin rreth TecnoBreak.

Trendi në TecnoBreak:

  • Vizioni i DC Comics ka një fuqi kaq të papërshtatshme saqë e bën përshtatjen e filmit të pamundur
  • gjëra të huaja | Kur bëhet premierë pjesa 2 e sezonit 4 në Netflix?
  • Hëna e plotë e luleshtrydheve: Gjithçka rreth ngjarjes së madhe hënore të qershorit
  • Diablo Immortal: kërkesat për të luajtur në PC dhe celular
  • Koreja e Jugut kundër Spanjës: Ku ta shikoni live ndeshjen e kombëtares?

Tommy Banks
Ne do të jemi të lumtur të dëgjojmë atë që mendoni

lini një përgjigje

TechnoBreak | Oferta dhe komente
logo
Aktivizo regjistrimin në cilësime - të përgjithshme
Shporta