10 MMORPG-të më të mira për Android – Aplikacione falas MMORPG

Le te jemi te sinqerte:

RPG-të janë argëtuese dhe emocionuese!

Histori të mira, personazhe të personalizueshëm dhe një botë zhytëse janë vetëm disa nga elementët e paktë që e bëjnë një RPG emocionues. Por çka nëse ju them se së bashku me përvojën RPG, mund të luani edhe me njerëz të tjerë në të njëjtën lojë?

Imagjinoni të bëni kërkime me miqtë tuaj, të bastisni birucat e shefit me repartin tuaj dhe t'ua tregoni karakterin tuaj unik njerëzve të tjerë. Kjo do t'i bënte lojërat RPG më emocionuese dhe argëtuese.

RPG-të me elementë me shumë lojtarë tashmë kanë pushtuar botën. Zakonisht në një mjedis të botës së fantazisë, MMORPG-të ju çojnë në një botë krejtësisht të ndryshme me grafikë dhe lojëra mahnitëse.

Të ngjashme: Lojëra Android MOBA

Për ata që nuk dinë:

Çfarë janë MMORPG-të për Android?

MMO do të thotë "masive multiplayer online", ndërsa RPG qëndron për "lojë me role". Me kombinimin e elementeve MMO dhe RPG, lindi MMORPG.

MMORPG-të ju lejojnë të krijoni avatarë dhe të personalizoni gjithçka nga pamja, gjinia, raca, aftësitë dhe profesioni i tyre. Ndërsa loja përparon, personazhi juaj mund të "rritet në nivel" për të përmirësuar aftësitë e tyre dhe për të përmirësuar punët e tyre.

Qëndrimi në lojë ose lufta për të ngritur nivelin varet nga ju. Me botë masive për të eksploruar dhe lojtarë të tjerë për të bashkëvepruar, MMORPG-të me siguri do t'ju argëtojnë për ditë, muaj apo edhe vite!

Tani:

Ndërsa lojërat celulare po fitojnë popullaritet vitet e fundit, MMORPG-të për Android po rriten gjithashtu në numër. Tani mund të luani MMORPG-në tuaj të preferuar kudo që dëshironi me komoditetin e lojërave celulare.

Zgjedhja e një MMORPG Android që do t'ju pëlqejë është e vështirë dhe kërkon shumë kohë. Ju duhet të merrni parasysh grafikat, konfigurimet, çmimin dhe lojën e tij.

¡Jo preokupime!

Ne kemi krijuar një listë të MMORPG-ve më të mira për Android, në mënyrë që të mos keni nevojë të kaloni secilën prej tyre. Tingëllon mirë apo jo?

Sigurisht, këto lojëra do të funksiononin më mirë nëse do të kombinoheshin me to telefonat më të mirë të lojrave që do të sigurojnë lojë të qetë dhe pa vonesa MMORPG.

10 MMORPG-të më të mira për Android në 2019

Mohim përgjegjësie: Këto lojëra janë falas për t'u luajtur dhe nuk kërkojnë që të blini blerjet tuaja në lojë për t'u bërë më të fortë.

Pa u zgjatur më tej, këtu janë MMORPG-të e tij më të mira për Android.

1. Kërkimi i aventurës 3D

AdventureQuest 3D është një MMORPG që po përmirësohet me shpejtësi. Me shpatat me pamje të këndshme, magjinë e larmishme dhe mjedisin e botës së hapur, është një lojë që fansat e MMORPG-ve fantastike me siguri do ta shijojnë. Së bashku me personazhet plotësisht të personalizueshëm, ngjarjet PvP dhe bastisjet në birucë, ju mund të keni një përvojë të vërtetë MMORPG.

Meqenëse kjo lojë nuk kërkon që ju të paguani për të fituar, është e mundur të merrni aftësi dhe artikuj të fuqishëm përmes lojës. Karakteret me shumë klasa nuk janë problem dhe ndryshimi i klasës është i disponueshëm në çdo kohë. Mblidhni personazhe si Necromancer, Ninja, Paladin dhe Mage.

Gjëja interesante është se ju mund ta luani lojën në platforma të ndryshme. Tani mund të luani me miqtë, të bastisni birucat së bashku dhe të vrisni përbindëshat e shefit nga kudo dhe në pajisje të shumta.

Me ngjarje të ndryshme në lojë, grafikë të mirë dhe lojë në kohë reale, ia vlen ta provoni! Shikojeni në Google Play më poshtë.

Google Luaj

2. Lineage 2: Revolucioni

MMORPG-të më të mira për Android - Lineage 2 Revolution Logo

"Lineage 2: Revolution" është një MMORPG me luajtje automatike. Luajtja automatike, që do të thotë se personazhi juaj mund të përfundojë kërkimet dhe të pajisë sendet pa i kontrolluar drejtpërdrejt ato. Nëse jeni duke kërkuar për një MMORPG që kërkon pak vëmendje, por kënaqet duke përmirësuar ngadalë heronjtë, atëherë kjo lojë është e përkryer për ju.

MMORPG-të më të mira për Android - Lojë Lineage 2 Revolution

Edhe pse loja mund të luhet automatikisht, ju prapë mund ta luani manualisht nëse dëshironi. Së bashku me grafikat e tij mahnitëse, ju mund të bëni gjërat e zakonshme që shihni në MMORPG si kërkimet, të bashkoheni me klane, të bëni PVP dhe më shumë. Për t'u forcuar kërkon shumë kohë, por mund të kënaqeni duke parë personazhin tuaj duke marrë artikuj të fuqishëm dhe të ngrihet nga zero në hero.

Ajo që është unike me këtë lojë është rrethimi masiv 50v50 Fortress Siege i lojës që është epike për shkak të grafikës së lojës. Nëse jeni duke kërkuar për një MMORPG me grafikë të jashtëzakonshme, një veçori automatike dhe beteja epike, atëherë me siguri do t'ju pëlqejë kjo lojë.

A je i interesuar? Merre tani në Google Play!

Google Luaj

3. ORIGJINA MU2

MMORPG-të më të mira për Android - logoja MU ORIGIN2

Nëse jeni adhurues i MMORPG-së klasike të quajtur MU Online, atëherë kjo lojë është për ju. Mbretëria MU është rikthyer tani me lojë të rishpikur dhe grafikë të përmirësuar.

MMORPG-të më të mira për Android - Lojë MU ORIGIN2

MU ORIGIN 2 përfshin beteja PVP në kohë reale, ankande të drejtpërdrejta, lojëra boshe, dhe gjithashtu mund të luani me miqtë tuaj pa probleme. Me veçorinë e tij të luajtjes automatike, mund të përfundoni misionet dhe të merrni pikë të mëdha eksperience edhe pa përdorur në mënyrë aktive telefonin tuaj.

Ka shumë sende, pajisje dhe krahë për të përshtatur karakterin tuaj ashtu siç dëshironi. Me grafikat e saj të mahnitshme, mund të çaktivizoni veçorinë e luajtjes automatike dhe të shijoni këtë botë të madhe fantazie dhe të shkoni në një aventurë fantazi.

Me veçoritë e saj të mahnitshme, kjo lojë ia vlen të provohet! Shkarkojeni tani në Google Playstore.

Google Luaj

4. Old School RuneScape

MMORPG-të më të mira për Android - Logoja e Old School RuneScape

Nëse e keni luajtur tashmë Oldschool RuneScape, ky MMORPG klasik tani mund të luhet përmes telefonit tuaj celular dhe ofron lojë në platformë. Tani mund të luani dhe eksploroni këtë MMORPG të gjerë kudo që dëshironi me kompjuterin tuaj desktop, laptopin ose telefonin celular pa krijuar ose ndryshuar llogari.

Loja është falas për t'u luajtur, por mund të abonoheni çdo muaj për më shumë aftësi, një hartë më të madhe botërore dhe më shumë kërkime. Luaj me miqtë për të bastisur birucat dhe për të luftuar së bashku shefat epikë ose kënaquni dhe eksploroni vetëm botën e madhe të fantazisë dhe bëni një emër për veten tuaj.

MMORPG-të më të mira për Android - Luajtja e lojës Old School RuneScape

Gjëja interesante për këtë lojë është se zhvilluesit dëgjojnë komunitetin. Zhvilluesit e lojës shtojnë veçori të propozuara që janë votuar nga shumica e lojtarëve të lojës.

Mezi pres të luajë? Klikoni butonin Google Playstore më poshtë për më shumë detaje!

Google Luaj

5.Toram online

MMORPG-të më të mira për Android - Logoja e Toram Online

Ajo që e ndan Toram Online nga MMORPG-të e tjerë celularë është personalizimi i tij fleksibël. Loja ju ofron një "Pema e aftësive" ku mund të zgjidhni rrugën tuaj për të përmirësuar dhe zhvilluar karakterin tuaj sipas dëshirës tuaj.

Vendosni stilin tuaj unik të lojës si kjo lojë pasi ka armë të ndryshme nga të cilat mund të zgjidhni dhe të ndryshoni lirshëm aftësitë e artikujve tuaj. Me kombinime të shumta në dispozicion, ju mund të krijoni karakterin e ëndrrave tuaja me këtë nivel personalizimi.

MMORPG-të më të mira për Android - Lojë online Toram

Mund të luani me miqtë dhe të mposhtni të fuqishmit me grupin tuaj. Krijimi i një partie, edhe kur luan vetëm, është i mundur përmes sistemit "mercenar", ku mund të huazoni personazhet e njerëzve të tjerë për t'ju bashkuar në aventurat tuaja.

E doni këtë lojë? Kontrolloni Google Playstore për më shumë detaje.

Google Luaj

6. Guri i fermës në internet

MMORPG-të më të mira për Android - Logoja e Grow Stone Online

Shijoni një MMORPG në stil retro 2D me Grow Stone Online. Me veçoritë e tij të lojës në punë, ju përdorni aftësitë automatike në lojë dhe shpërbleheni edhe kur jeni jashtë linje.

MMORPG-të më të mira për Android: Lojë online Grow Stone

Përjetoni ndjenjën e një MMORPG 2D duke luajtur me miqtë, duke marrë pjesë në beteja bashkëpunuese, duke konkurruar në arenë, duke luftuar me klanin tuaj dhe duke vrarë përbindëshat e shefit. Personalizojeni karakterin tuaj me forca të blinduara, armë dhe aksesorë të ndryshëm.

Grow Stone Online përmban ngjarje të ndryshme si peshkimi, miniera dhe beteja bashkëpunuese. Ajo ka një ngjarje "çifti" ku personazhe të ndryshëm mund të kenë "unaza çift" që simbolizojnë marrëdhënien e tyre.

A i përshtatet shijes suaj ky MMORPG unik i stilit retro? Shkarkoni tani në Google Playstore!

Google Luaj

7. World of Prandis

MMORPG-të më të mira për Android - World of Prandis Look

Nëse nuk preferoni luajtje automatike të MMORPG-ve celularë, World of Prandis është alternativa më e mirë. Kjo lojë, ndryshe nga shumica e MMORPG-ve celularë, nuk ofron një veçori të luajtjes automatike dhe duhet të kontrollohet në kohë reale për të sulmuar, lëvizur dhe përdorur aftësitë.

MMORPG-të më të mira për Android - Lojë World of Prandis

Krijoni karakterin tuaj të preferuar duke zgjedhur një fis fillestar dhe duke zgjedhur nga shtatë klasa të ndryshme duke përfshirë Warrior, Hunter, Paladin, Assassin, Mage, Priest dhe Warlock. Shijojeni lojën edhe më shumë duke thirrur montime, kafshë shtëpiake dhe duke krijuar artikuj me karakterin tuaj.

Eksploroni botën duke përdorur montime fluturuese për një mënyrë më të shpejtë dhe më të përshtatshme për të udhëtuar. Ajo që është më interesante është se nuk ka opsione VIP në këtë lojë për beteja dhe gara të balancuara.

A ju zgjon kjo kureshtjen? Merre këtë lojë të mrekullueshme në Google Playstore tani!

Google Luaj

8. Foleja e Dragoit

MMORPG-të më të mira për Android - Logoja e Dragon Nest M

Nëse ju ka pëlqyer më parë duke luajtur Dragon Nest në PC, do t'ju pëlqejë versioni i tij i optimizuar për celular. Përjetoni MMORPG të mira, histori të shkëlqyera dhe luftime emocionuese me këtë lojë.

MMORPG-të më të mira për Android - Lojë Dragon Nest M

Filloni udhëtimin tuaj në Lagendia duke zgjedhur nga shtatë klasa duke përfshirë Archer, Warrior, Academic, Sorceress, Assasin, Cleric dhe Oracle Elder. Me mbi 70 aftësi për të zgjedhur, ju mund të krijoni kombinime të ndryshme aftësish dhe të luftoni kundër lojtarëve të tjerë në PVP për të testuar aftësitë tuaja.

Ju mund të merrni sende të fuqishme me miqtë tuaj duke pastruar birucat dhe duke vrarë përbindëshat e shefit. Kombinoni kostume të ndryshme për të personalizuar karakterin tuaj dhe për t'u bërë përshtypje njerëzve të tjerë.

Dëshironi të rijetoni momentet tuaja në Lagendia? Shkarkoni tani në Google Play!

Google Luaj

9. Ragnarok M: Dashuria e Përjetshme

MMORPG-të më të mira për Android - Ragnarok M: Logo e Dashurisë së Përjetshme

Ragnarok M: Eternal Love është një adaptim celular i lojës klasike të quajtur Ragnarok Online. Eksploroni botën e madhe të Rune Midgard dhe plotësoni kërkimet ndërsa fati i botës qëndron në duart tuaja.

MMORPG-të më të mira për Android - Lojë Ragnarok M: Eternal Love

Filloni lojën duke zgjedhur nga një larmi karakteresh si Archer, Swordsman dhe Acolyte. Pasi të krijoni një personazh, filloni udhëtimin tuaj duke përfunduar kërkime ose duke gjetur turma për të fituar pikë eksperience dhe ar.

Ndryshe nga MMORPG-të e tjera, Ragnarok lejon përdoruesit të eksplorojnë botën menjëherë dhe të zgjedhin misionet që ata preferojnë. Shijoni këtë botë të madhe me miqtë tuaj dhe krijoni reparte me njerëz të tjerë për të pasur përvojën më të mirë.

Jeni të emocionuar për të luajtur këtë lojë? Shikojeni në Google Play më poshtë!

Google Luaj

10. Auro online

MMORPG-të më të mira për Android - Logoja e Aurcus Online

Eksploroni botën fantazi të Levaria në celularin tuaj! Shijoni lojën me sistemin e saj luftarak në kohë reale dhe merrni kontrollin e plotë të karakterit tuaj për të çliruar potencialin e tij.

Filloni udhëtimin tuaj duke zgjedhur nga katër klasa, duke përfshirë Shpatar, Klerik, Magjistar dhe Skaut, duke përparuar në punë më të forta ndërsa përparoni në lojë. Luaj në mënyrë aktive duke kontrolluar manualisht karakterin tuaj për të shmangur sulmet e armikut dhe për të kryer kombinime.

MMORPG-të më të mira për Android - Lojë online Aurcus

Testoni aftësitë tuaja në arenën PVP që ju lejon të luftoni kundër lojtarëve të tjerë në kohë reale. Ju mund të luani me miqtë tuaj duke u bashkuar me repartet dhe duke vrarë përbindëshat e shefit në fushë.

Shikoni këtë lojë emocionuese në Google Play më poshtë!

Google Luaj

Pyetje të lidhura


Për ta përmbledhur

Zgjedhja e MMORPG-së së duhur që do t'ju pëlqente dhe që i përshtatet lojës dhe shijes suaj është kohë dhe e vështirë. Për t'ju ndihmuar të vendosni, ne kemi zgjedhur ato që mendojmë se janë më të mirat për sa i përket lojës, grafikës dhe veçorive.

Të gjitha këto lojëra janë falas për t'u luajtur, por ofrojnë blerje brenda lojës. Blerjet në lojë e bëjnë karakterin tuaj më të fortë shpejt, por largojnë eksitimin e shikimit të avatarit tuaj duke u forcuar hap pas hapi.

A është loja juaj e preferuar në listë? Na tregoni në komentet më poshtë.

Fotografia kryesore

Tommy Banks
Ne do të jemi të lumtur të dëgjojmë atë që mendoni

lini një përgjigje

TechnoBreak | Oferta dhe komente
logo
Aktivizo regjistrimin në cilësime - të përgjithshme
Shporta