ofertat

Spanja, ndër vendet e mëdha dhe madje edhe ekonomitë e Evropës, është një sektor i shkallës së skenës, i zhvilluar veçse tretës në fund të blerjeve. E dominuar nga kompanitë kryesore amerikane të tregtisë elektronike, tregtia spanjolle mund të jetë konkurruese me disa kompani të huaja, përveç disa ndërmarrjeve lokale të krijuara përveç personazheve të tregtisë së pastër në internet që arrijnë të ruajnë veten.

Perspektiva spanjolle e internetit, përveç tregtisë online, ka dhjetëra miliona blerës, megjithëse është shumë më saktë e vendosur në rangun e mesëm të tregjeve në raport me vendet etj. sipas Shteteve të Bashkuara apo edhe liderëve evropianë si p.sh. Mbretëria e Bashkuar si dhe Gjermania. Me 42 milionë përdorues të internetit, popullsia elektronike spanjolle është shumë mirë, madje ne e gjejmë veten të mësuar me tregtinë në internet si dhe me qetësinë e saj. Spanjollët priren të përdorin PC në një mënyrë të tillë si pajisje celulare për të hyrë në internet, si dhe për të blerë online një gamë të gjerë burimesh, përveç produkteve.

Shitje: iPhone 13 24% ulje dhe kthim parash

Oferta-iPhone-13-24-zbritje-dhe-zbritje

Edhe pse iPhone 14 është më aktuali, Apple shfrytëzon gjithmonë mundësinë për të mbajtur online modelet e mëparshme, të cilat në fund të fundit janë ende shumë të mira. Ose iphone 13 është një shembull i shkëlqyer; ...

320 360

Dyqanet më të mira të elektronikës në Spanjë

Duke qenë se sektori spanjoll është shumë i avancuar, me penetrim të lartë dhe aftësi paguese të mirë, konkurrenca është mjaft intensive. Aliexpress, i cili ka krijuar një avantazh falë madhësisë së sektorit të tij familjar dhe zhvillimit të tij të hershëm, ka arritur gjithashtu të kontrollojë ndjeshëm sektorin spanjoll të tregtisë online. Dhe kompani të ndryshme të huaja, nga Amerika, Kina, Gjermania si dhe Franca, kanë rrëmbyer gjithashtu shumë nga mbetjet e tregut të tregtisë online.

Megjithatë, një shitës me pakicë i specializuar në dyqanet e trupit, El Estilo Ingles, ka arritur të kapë një pjesë të mirë të botës së internetit. madje edhe një tjetër shitës elektronik gjysmë i specializuar në internet spanjoll, PC Components, i cili shet kryesisht online, por me 2 dyqane fizike, ishte gjithashtu në gjendje të kapte një pjesë të botës së internetit falë fokusit të tij në artikujt kryesorë: elektronikë si dhe materiale kompjuterike.

Spanja

Fnac fillimisht do të thotë një zinxhir dyqanesh franceze që shet modele kulturore si dhe pajisje elektronike, të tilla si audio, libra, CD, softuer, madje edhe pajisje kompjuterike, DVD, televizorë dhe madje edhe lojëra video. Pasi u zgjerua në Spanjë, Portugali, Belgjikë, Brazil si dhe në Zvicër, Fnac ka krijuar edhe profesionet e saj në internet përmes një institucioni tregtar online.

Komponentët e PC

PC Components mund të jetë një shitës me pakicë në internet i specializuar në elektronikën e konsumit, duke prezantuar kompjuterë, laptopë, tabletë, telefona inteligjentë, konzola lojërash për konzollat ​​e lojërave video dhe elemente elektronike në formën e pajisjeve periferike, rrjeteve, kabllove, të tilla si modele elektronike të qenësishme të tjera. Me dy dyqane të specializuara në kryeqytetin e Spanjës dhe Murcia, PC Components punon kryesisht përmes dyqanit të saj online, përveç transportit në të gjithë Spanjën.

Carrefour Spanjë

Ndër shitësit më të mëdhenj në botë dhe madje edhe midis kompanive të mëdha franceze, Carrefour operon hipermarkete dhe dyqane komoditeti që shesin një gamë të gjerë modelesh, nga sende ushqimore përveç ushqimeve të freskëta, produkte shtëpiake si dhe higjienike, duke përfshirë veshje. , argëtim, media dhe pajisje elektronike. Pas zgjerimit në të gjithë Evropën, duke përfshirë Spanjën, Amerikën e Jugut si dhe Azinë, Carrefour kryen gjithashtu shitje në internet përmes platformës së saj të tregtisë në internet.

MediaMarkt Spanjë

MediaMarkt është një zinxhir shumëkombësh gjerman i dyqaneve, ekspert në transferimin e elektronikës së konsumuar në fund. E themeluar në vitin 1979, MediaMarkt është zgjeruar në disa vende evropiane, duke përfshirë Spanjën, si dhe përmes platformës së saj online, duke përfshirë duke u bërë zinxhiri i dytë i pajisjeve elektronike të konsumit në botë, pas Best Buy Amerikane.

Gearbest në spanjisht

Amazon është një ndërmarrje me pakicë, si dhe një botë e specializuar në internet në internet. Amazon lejon kompanitë dhe individët të shesin përmes platformës së saj një përzgjedhje të gjerë modelesh që përfshijnë veshje dhe aksesorë, telefona celularë dhe modele elektronike, bizhuteri, dekorim shtëpie si dhe produkte sportive. Me seli në Kinë dhe veçori të Grupit Alibaba, Gearbest koncentron veçanërisht një gamë produktesh nga Kina, madje edhe nga vendet aziatike etj. me qëllim transferimin e tyre ndërkombëtar, veçanërisht në Spanjë.

ebay spanjoll

Një pionier i tregtisë në internet, eBay është një treg amerikan në internet që lejon njerëzit të veçohen nga kompanitë të vendosin drejtpërdrejt përmes ndërfaqes së tij të ankandit në internet. I themeluar në vitin 1995, eBay është zgjeruar në më shumë se 20 vende, duke përfshirë Spanjën, duke organizuar shitjen e produkteve duke filluar nga makinat e pasagjerëve dhe gjithashtu automjetet duke përfshirë elektronikën dhe madje edhe çështjet aktuale, përmes shtëpisë, kopshtit, sporteve dhe lodrave, madje edhe modele korporative dhe industriale.

Gjykata angleze

El Corte Inglés është një zinxhir dyqanesh të mëdha që shet një sërë veshjesh, si dhe sende të modës, sende shtëpiake si dhe mobilje në gati njëqind dyqane të specializuara, si dhe përmes faqes së saj të internetit. E themeluar në 1890, El Estilo Inglés është përhapur në të gjithë Spanjën dhe në Portugali, duke u bërë zinxhiri më i madh i dyqaneve në Spanjë.

aliexpress spanjolle

E themeluar në SHBA. Në vitin 1994, Mercado Libre filloi si një librari në internet, e cila më vonë u diversifikua në artikuj të tillë si media, elektronikë, veshje, mobilje, ushqim, lodra dhe madje edhe bizhuteri. Ebay është vendi numër një për blerjet online në Shtetet e Bashkuara dhe, pasi u zgjerua në shumë vende, një prej tyre Spanja, u bë referenca e pamohueshme botërore për tregtinë online, përpara se të ishte edhe më i suksesshëm në shitje me pakicë me blerjet e Whole Foods Market. si dhe botimin, elektronikën, kompjuterin cloud, transmetimin e videove si dhe krijimin.

mollë

Nga iPad te telefoni inteligjent, lëshimi i një produkti të ri të Apple do të thotë gjithmonë i shumëpritur. Apple është ndër kompanitë më emocionuese të elektronikës në botë dhe dyqanet e specializuara janë gjithashtu një vend i mrekullueshëm për të parë teknologjinë më të fundit. Pavarësisht nëse jeni duke vizituar për një përditësim jashtëzakonisht të saktë ose thjesht duke blerë disa kufje, çdo dyqan ka një kompjuter me ekspertë për t'ju ndihmuar të merrni saktësisht produktin e duhur.

TechnoBreak | Oferta dhe komente
logo
Shporta